Nem lehet ezt tenni a miskolciakkal

A Kanada által indított kampány fenyegeti Miskolc lakóit – közölte Kriza Ákos polgármester, aki szerint „gusztustalan”, ahogy a miskolci szocialisták saját városuk lakóit félrevezetik.

WA
2013. 01. 16. 13:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kanada magyarországi nagykövetségét egy Miskolcra tervezett médiakampány, az MSZP-t pedig listázás miatt bírálta Kriza Ákos (Fidesz–KDNP), a borsodi megyeszékhely polgármestere szerdai sajtótájékoztatóján. Kriza Ákos elmondta, kedden Kanada magyarországi nagykövete levélben arról tájékoztatta, hogy Miskolcon médiakampányt indítanak, és tájékoztatják a miskolciakat arról: az ország bevándorlási politikája megváltozott, és a menedékkérelemmel érkezők beadványát gyorsabban bírálják el. Aki pedig a kritériumoknak nem felel meg, azokat rövid idő alatt visszazsuppolják.

A várost fenyegeti a kampány

Az, hogy ezt a kampányt csak Miskolcon tartják, „fenyegeti” a várost, az itt élőket – tette hozzá a polgármester, aki visszautasította és felháborítónak tartotta ezt az akciót. Úgy fogalmazott: erről tájékoztatta a magyar kormányt és a kanadai nagykövetséget is.

Azt mondta, Miskolc polgármestereként határozottan kijelenti, hogy „Kanada nem fogja a menekültjeit Miskolcra küldeni”. „Elég volt abból, hogy bármilyen csoport úgy gondolja, hogy Miskolccal, a miskolciakkal bármit meg lehet tenni, hogy bárkit csak úgy ide lehet küldeni!” – tette hozzá.

„Megalázó és gusztustalan” módszerrel élnek a szocialisták

A városvezető egy másik témáról szólva azt mondta: „megalázó és gusztustalan” az a módszer, ahogy a miskolci szocialisták saját városuk lakóit immáron évek óta félrevezetik. Kifejtette: a városvezetés sorozatosan kapja azt a vádat, hogy erdélyi származású magyarokat „hoznak helyzetbe Miskolcon, akiket egyébként a szocialisták következetesen románoknak neveznek.”

Kriza Ákos szavai szerint a miskolci önkormányzatnál és a város cégeinél több ezer ember dolgozik becsülettel, és vannak közöttük határon túlról érkezett magyarok, akik évek óta itt élnek és dolgoznak. „Semmivel sincsenek többen, mint bármely másik nagyvárosban.”

– Nem volt elég a 2004. december 5-i gyalázat, amit Ron Werberrel együtt eszeltek ki az egész magyar nemzet ellen, megint románoznak, mint annak idején? – tette fel a kérdést, arra kérve a szocialistákat, hogy hagyják abba Miskolcon a magyarok listázását.

Kriza levélben fejezte ki megdöbbenését

A Magyar Nemzet szerdai számában írt arról, Miskolcon rádiós és óriásplakát-kampányt indít Kanada, hogy felhívja a helyi romák figyelmét: a szigorított szabályok miatt nem érdemes politikai menekültstátusért folyamodni. Kriza Ákos levélben fejezte ki megdöbbenését Tamara Guttman kanadai nagykövetnek. Kriza levelében emlékeztet arra is, hogy amikor tavaly októberben Jason Kenney kanadai bevándorlásügyi miniszterrel találkozott, csak a bevándorlás szigorításáról beszéltek, de semmilyen „gyorsabban hazaküldik” kampányról nem volt szó.

A munkaügyi rendszer változásait akarják bemutatni

A kanadai nagykövetség azt közölte, hogy szerdán a kanadai bevándorlási és állampolgársági minisztérium Miskolcon nyilvános tájékoztató kampányt akar elindítani, amely Kanada új menekültügyi rendszerét mutatja be. A kampány célja, hogy felhívja a figyelmet a szabályozás nemrég érvénybe lépett változásaira.

Emlékeztettek arra, hogy tavaly december 15-én életbe lépett a Kanada bevándorlási rendszerének védelméről szóló törvény, amely az ország menekültügyi rendszerét gyorsabbá és igazságosabbá teszi. Az új rendszerben „az üldözés elől menekülő valódi menekültek” sokkal hamarabb védelemben részesülnek, míg „az alaptalan menedékkérelemmel érkezőket gyorsabban kiutasítják Kanadából” – magyarázták.

A tájékoztató kampány négy héten át tart majd: ehhez óriásplakátokat, kivilágított reklámfelületeket, helyi újsághirdetéseket és rádiós hirdetéseket vesznek igénybe.

A nagykövetség által az MTI-hez eljuttatott plakátterven a következő szöveg olvasható: A visszaélések elkerülése érdekében Kanada menekültügyi rendszere megváltozott. Évek helyett akár heteken belül elbírálják a menedékkérelmeket. Gyorsabban hazaküldik az alaptalan menedékkérelemmel érkezőket.

A kampány helyszíne Miskolc, mivel „nagyszámú magyarországi menedékkérő arról számolt be a kanadai hatóságoknak, hogy erről a területről érkezett” az országba – áll a nagykövetség közleményében.

Kanadának elege lett

Kanadában a tavaly megalkotott új bevándorlási törvény részeként hazánk felkerült a biztonságos demokráciaként elismert államok közé, az ilyen országokból érkezők menekültkérelmét pedig Kanada szinte kivétel nélkül elutasítja. Elterjedt volt ugyanis a menedékkérők körében, hogy míg ügyüket hosszú idő alatt elbírálták, kihasználták a jóléti és egészségügyi juttatásokat. Ennek költsége csak 2011-ben – a sikertelen menedékkérőkre vonatkozó fejenkénti 50 ezer dolláros becslés alapján – meghaladhatta a 222 millió dollárt (csaknem 51 milliárd forintot). 2011-ben a legtöbb menekültstátust kérő Magyarországról érkezett, több mint 4400, többségük roma volt, 40 százalékuk miskolci. A kanadai határőrizetet emellett aggasztotta a kétes menedékkérelmet benyújtott magyar romák körében tapasztalható „jelentős bűnözői tevékenység”.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, miután tavaly októberben találkozott a kanadai bevándorlásügyi miniszterrel, leszögezte, a szigorításoknak köszönhetően már nem éri meg haszonszerzésből politikai menedékjogot kérni Kanadában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.