Fenyegető kanadai hirdetések Miskolcon – a teljes cikk

Miskolcon rádiós és óriásplakát-kampányt indít Kanada, hogy felhívja a helyi romák figyelmét: a szigorított szabályok miatt nem érdemes politikaimenekült-státusért folyamodni.

2013. 01. 16. 4:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miskolci hirdetésekben hívja fel Kanada a helyiek figyelmét arra, hogy szigorították a bevándorlási törvényüket, így nem érdemes politikai menekültstátusért folyamodni – tudta meg a lap. A Borsodban sugárzó helyi rádió mától teszi közzé e hirdetéseket, s hamarosan óriásplakátokon is megjelenhetnek az üzenetek.

Kriza Ákos, Miskolc fideszes polgármestere levélben fejezte ki megdöbbenését Tamara Guttman kanadai nagykövetnek amiatt, hogy Kanada akkreditált nagykövetsége kormánya nevében négyhetes kampányt indít a városban arra hívva fel a figyelmet, hogy az országukban „évek helyett akár heteken belül elbírálják a menedékkérelmet”, s „gyorsabban küldik haza az alaptalan menedékkérelemmel érkezőket”. A polgármester arra kíváncsi, a kampány miért kizárólag Miskolcot vette célba, és miért nem egyeztettek erről a városvezetéssel.

Kriza levelében emlékeztet arra is, hogy amikor tavaly októberben Jason Kenney kanadai bevándorlásügyi miniszterrel találkozott, csak a bevándorlás szigorításáról beszéltek, de semmilyen „gyorsabban hazaküldik” kampányról nem volt szó. Most pedig a kampányuk előtt egy nappal ultimátumszerűen közlik velem, hogy városunkat teleragasztják fenyegető plakátokkal, hirdetésekkel, és rádiós spotokat helyeznek el – fogalmaz Kriza, hozzátéve, aki menedékjogot kér, azt nincs hová Miskolcra „gyorsabban hazaküldeni”.

A Magyar Nemzet megkereste Kanada magyarországi nagykövetségének sajtóreferensét, aki lapzártáig nem reagált a megkeresésre.

Kanadában a tavaly megalkotott új bevándorlási törvény részeként hazánk felkerült a biztonságos demokráciaként elismert államok közé, az ilyen országokból érkezők menekültkérelmét pedig Kanada szinte kivétel nélkül elutasítja. Elterjedt volt ugyanis a menedékkérők körében, hogy míg ügyüket hosszú idő alatt elbírálták, kihasználták a jóléti és egészségügyi juttatásokat. Ennek költsége csak 2011-ben – a sikertelen menedékkérőkre vonatkozó fejenkénti 50 ezer dolláros becslés alapján – meghaladhatta a 222 millió dollárt (csaknem 51 milliárd forintot). 2011-ben a legtöbb menekültstátust kérő Magyarországról érkezett, több mint 4400, többségük roma volt, 40 százalékuk miskolci. A kanadai határőrizetet emellett aggasztotta a kétes menedékkérelmet benyújtott magyar romák körében tapasztalható „jelentős bűnözői tevékenység”.

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, miután tavaly októberben találkozott a kanadai bevándorlásügyi miniszterrel, leszögezte, a szigorításoknak köszönhetően már nem éri meg haszonszerzésből politikai menedékjogot kérni Kanadában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.