A távozók ugyanabból a Dzsabla (Jabla) településnél állomásozó egységből vannak, amelyből szerdán huszonegy katonát elrabolt a magát a Jarmúk Brigádok Mártírjainak nevező Bassár el-Aszad-ellenes lázadó csoport. Az ENSZ-katonák a rájuk leselkedő veszély miatt feletteseiktől utasítást kaptak őrhelyük elhagyására és a zsidó államba való távozásra.
Az ENSZ-megfigyelők előzetesen egyeztették átkelésüket az izraeli hadsereg határőregységeivel, akik egy határállomáson, a zsidó államban tartózkodó ENSZ-csapatok képviselőivel együtt már várták őket. A Fülöp-szigeteki egyenruhásokat átmenetileg egy izraeli ENSZ-egységhez szállították.
Március 3-án tárgyalást ajánlott az ellenzéknek Londonban megjelent nyilatkozatában Bassár el-Aszad szíriai elnök, közölve ugyanakkor, hogy nem távozik Szíriából, mert véleménye szerint ez nem vetne véget a konfliktusnak.