Beiktatták Venezuela új államfőjét

Beiktatták hivatalába Venezuela új államfőjét, Nicolás Madurót, miközben az ellenzék jelöltjének hívei továbbra sem ismerik el győzelmét.

MD
2013. 04. 20. 0:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az új államfőnek 2019-ben jár majd le mandátuma, amelyet január 10-én még a később rákban elhunyt Hugo Chávez kezdett meg. Maduro a parlament elnöke, Diosdado Cabello előtt tette le esküjét a beiktatási aktus keretében, de távollétével tüntetett az ellenzék hatvanöt képviselője. Jelen volt ugyanakkor tizenhét ország állam- és kormányfője, valamint hatvan ország hivatalos delegációja.

Az országos választási bizottság végül pénteken úgy döntött, hogy ellenőrzi a vasárnapi elnökválasztáson leadott szavazatok maradék 46 százalékát is. A testület ugyanis a szavazás befejezése után, a választáson részt vevő pártok jelenlétében ellenőrizte már a megszámlált voksok 54 százalékát, és ennek alapján jelentette be a választás másnapján, hogy Nicolás Maduro ügyvivő elnök – a néhai venezuelai államfő, Hugo Chávez kijelölt utódja – a szavazatok 50,8 százalékával megnyerte a választást, míg az ellenzék jelöltje, Henrique Capriles a voksok 49 százalékát gyűjtötte össze. Az ellenzék és az Egyesült Államok a szavazatok teljes újraszámlálását követelte.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.