Kormányzati források a CNN-t és az AP amerikai hírügynökséget is úgy tájékoztatták, hogy a feltételezett elkövető személyazonosságát még nem sikerült megállapítani. Azt viszont megerősítették, hogy két kamera is rögzítette, amint egy férfi egy táskát helyezett el a második robbantás helyszínén.
A bostoni terrorcselekmény következtében hárman életüket vesztették, és több mint 180-an megsebesültek.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szerint a két, fémdarabokkal, szegekkel és csapágygolyókkal még pusztítóbb erejűvé tett robbanószerkezet közül legalább az egyiket egy hatliteres gyorsfőző edényben rakták össze. A másik pokolgépet is egy fémszerkezetben helyezték el, de arról nem bizonyosodott be, hogy kukta volt.
Ráleltek olyan huzal-, áramkör-, fém-, hátizsák- és műanyagzsákdarabokra is, amelyek a pokolgépek alkatrészei vagy tartozékai lehettek. Ezeket az FBI quanticói laboratóriumába küldték, ahol megkísérlik rekonstruálni a robbanószerkezeteket. A nyomtatott áramkör maradványáról azt gyanítják, hogy a detonátor alkatrésze lehetett. Egy, a CNN által megszólaltatott rendőrségi forrás szerint a pokolgépeket időzítő szerkezet hozhatta működésbe, de ezt az FBI nem erősítette meg.
A nyomozók nem zárták ki annak lehetőségét, hogy a bombákat valahol a kettős merénylet közelében szerelhették össze, mert hosszabb szállítás esetén az is előfordulhatott volna, hogy a szerkezetek idő előtt felrobbannak. Emiatt a környékbeli szállodákat átkutatták.
A merénylet két sérültjének állapota továbbra is válságos. Szerdán több tucatnyi sebesült szorult még mindig kórházi ápolásra. Voltak olyan páciensek, akiknek a testéből 10-40 fémdarabot, golyót vagy szöget kellett eltávolítani.