Fegyveres táborokká alakíthatják az amerikai iskolákat

Az iskolák felnőtt személyzetének felfegyverzését és lőgyakorlatokon való kiképzését javasolta kedden egy bizottság.

BL
2013. 04. 02. 21:58
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Asa Hutchinson volt republikánus képviselő, az Iskolai Biztonsági Pajzs elnevezésű projektet kidolgozó bizottság elnöke kijelentette, hogy az iskolai személyzet felfegyverzése megakadályozhatja a decemberi newtowni iskolai tömeggyilkossághoz hasonló eseteket, és lerövidíti a támadásokra való reagálás idejét. Hutchinson szerint a felfegyverzendő iskolai személyzet esetében átfogó „leinformálást” kell végezni. A bizottsági elnök 40-60 órás kiképzési programot javasolt az érintettek számára.

A testület nyolc pontban foglalta össze javaslatait. Ezek között szerepel a fegyveres biztonsági őrök alkalmazása, a látogatókra vonatkozó szabályok szigorú betartása, az ajtók megerősítése és egy olyan internetes oldal létrehozása, amelyen a tanintézmények vezetői össze tudják hasonlítani a saját iskolájuk biztonsági felkészültségét másokéval.

Az Obama-kormányzat, amely a newtowni vérengzés nyomán kampányt indított a fegyvertartás megszigorítására, elvben nem zárta ki az iskolák fegyveres őrizetét. Joe Biden alelnök ugyanakkor a múlt héten leszögezte, hogy ez az elképzelés nem tartozik a prioritások közé.

Biden szerint az amerikai tanárok felfegyverzése és az iskolák „fegyveres táborokká” alakítása „az utolsó” azon intézkedések közül, amelyek meghozását a kormány mérlegeli. Azt viszont nem ellenezte az alelnök, hogy az iskolák fegyveres őröket alkalmazzanak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.