A 19 éves Dzsohar Carnajevet kórházba szállították, miután többnapos hajtóvadászatot követően sikerült elfogni, bátyját, Tamerlan Carnajevet lelőtték.
Az NBC televízió szövetségi illetékesekre hivatkozó jelentése szerint a gyanúsított a torkán lévő sérülés miatt nem tud beszélni, de egyes kérdésekre írásban válaszol. Az ABC azt is tudni vélte, hogy a nyomozók esetleges további cinkosokról és pokolgépekről kérdezik őt, de csak szórványosan válaszol. A USA Today című lap egy rendőrségi forrást idézett, aki megerősítette, hogy Carnajev írásban kommunikál.
Ed Davies, a bostoni rendőrség parancsnoka a CBS tévécsatornának nyilatkozva elmondta, hogy a tettesek feltehetően más merényletre is készülhettek. Véleményét a különböző helyszíneken talált robbanóanyagokra, kézigránátokra alapozta, illetve arra a tűzerőre, amelyet a rendőrök ellen bevetettek. A hatóságok a múlt pénteken, azon a helyen, ahol a Carnajev fivérek tűzpárbajt vívtak a rendőrök ellen, sok, fel nem robbant, házilag előállított pokolgépet, és 250 lőszertárat találtak.
Korábban közölt értesülések szerint Carnajev sok vért vesztett a nyelvét és a tarkóját ért sérülés miatt. Az egyik hatósági feltételezés szerint a férfi – szájába véve fegyvere csövét – öngyilkos akart lenni elfogása előtt. A Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) közleménye szerint vasárnap még mindig súlyos állapotban feküdt a Beth Israel Deaconess kórházban.
Deval Patrick massachusettsi kormányzó szerint a közvetlen veszély véget ért azzal, hogy a rendőrség lelőtte Tamerlan Carnajevet, és elfogta az öccsét. Több republikánus párti szenátor követelte, hogy Carnajevet – noha már amerikai állampolgár – nyilvánítsák ellenséges harcosnak. E státus azt jelentené, hogy a gyanúsítottat bírósági eljárás nélkül és határozatlan ideig őrizetben tarthatják, illetve hogy katonai törvényszék elé állíthatják. Ilyen jogállásuk van a guantánamói börtöntáborban fogva tartottaknak.