Megoldódott a rejtély: a bukott békebíró gyilkolt

Bosszúálló rasszista szervezetek helyett egy bukott ügyvéd és békebíró, valamint felesége állt bosszút a texasi ügyészeken.

Kovács N. László
2013. 04. 23. 20:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bostoni borzalmak árnyékában kevés figyelem vetült a különös texasi gyilkosságsorozatra: ismert, Kaufman megyében ismeretlen személyek márciusban hidegvérrel meggyilkolták a kerületi ügyészt és feleségét, miután januárban végeztek egyik helyettesével is. A média és a hatóságok is az Árja Testvériség nevű rasszista bűnbandára gyanakodtak, amelynek jó néhány tagját hűvösre tette a kaufmani igazságszolgáltatás. A valóság azonban ennél jóval prózaibb, ám nem kevésbé szörnyű: titokzatos szövetségek helyett egy megsértett kolléga és zavart felesége állt bosszút az állam képviselőin.

A hatóságok hosszú ideig tehetetlenül tapogatóztak az ügyben – a tettes azonban végül önmagát buktatta le. A rendőrség ugyanis március végén fenyegető emailt kapott, melyben az állt, ha nem teljesítik a „titokzatos” merénylő követeléseit, újabb gyilkosság fog történni. Az üzenet tartalma és elektronikus nyomai alapján egy délután alatt megtalálták és letartóztatták az elkövetőt: Eric Williams 46 éves helyi ügyvédet. Williams tavaly óta gyilkos haragot táplált áldozatai ellen. A férfi egykor a kaufmani közösség megbecsült tagjának számított: jól menő ügyvédi irodát működtetett, tagja volt a helyi kereskedelmi kamarának, sőt még békebírónak is megválasztották. Tavaly azonban tisztázatlan körülmények között hazavitt irodájából három számítógépes monitort (kevesebb mint 1500 dollár értékben).

Az ügyből feljelentés lett, a meggyilkolt Mark Hasse és Mike McLelland ügyészek pedig keményen lecsaptak, meggyőzték az esküdtszéket, hogy találják bűnösnek az ügyvédet. Williams ezután komolyan elindult a lejtőn: engedélyét bevonták, a kamarából kizárták, békebírói címét elvették. Az ügyvéd és képviselői azt állították, Hasse és McLelland babráltak a bizonyítékokkal, és politikai okokból kívántak leszámolni Williamsszel, ezt azonban kevesek hitték el. A házaspár felélte tartalékait – még esküvői ajándékaikat is eladták –, végül talán ezek az egyre sűrűsödő pénzügyi gondok sarkallták gyilkosságra a férfit és feleségét.

A fentieket a rendőrség néhány nap alatt kiderítette. Fény derült arra is, Williams egy városszéli raktárban több mint húsz lőfegyvert tárolt, és egy kis furgont, amivel a gyilkosságokra indultak – a feleség, Kim Williams ugyan egyszer sem húzta meg a ravaszt, ő „csupán” sofőrként segített férjének. A páros jelenleg előzetes letartóztatás alatt áll, összesen 13 millió dollár óvadék ellenében kerülhetnének szabadlábra, ami jól mutatja bűneik súlyát – várhatóan igen komoly vádakat fognak felhozni ellenük. „Azt hiszem, egy regényíró sem tudott volna ilyen szövevényes rejtélyt kitalálni. Az emberek megkönnyebbültek, de még mindig nem tértek magukhoz a megdöbbenésből” – fogalmazott Bruce Wood kerületi bíró.

(The New York Times, NBC News)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.