Fang Feng-huj a kínai és az amerikai fegyveres erők közötti együttműködés, kapcsolattartás szorosabbra fűzését szorgalmazta. Azt hangoztatta, hogy az ázsiai és csendes-óceáni térség ma a legélénkebb a világon, és az Egyesült Államoknak és Kínának közös felelőssége a béke és a stabilitás megvédelmezése.
Fang további együttműködésre hívott fel minden olyan helyen, ahol a két ország jelen van, de azt is hangoztatta, hogy országa az alapvető érdekek kölcsönös tiszteletben tartása alapján képzeli a partnerséget Washingtonnal. „Tiszteletben tartjuk az Egyesült Államok érdekeit a régióban, és örömmel látjuk konstruktív szerepét az ázsiai-csendes-óceáni ügyekben” – jelentette ki a kínai vezérkari főnök.
Az ötnapos látogatáson tartózkodó Dempsey korábban azt közölte, hogy Amerika hatalmi tényező kíván maradni a térségben, és úgy látja, jelenléte nagyban hozzájárul a régió stabilitásához. A felek megállapodtak abban, hogy a két hadsereg fokozza együttműködését a terrorizmus és a tengeri kalózkodás elleni küzdelemben, továbbá a humanitárius és katasztrófaelhárítási akciókban. Már idén közös gyakorlatok végrehajtását is tervezik.
Az amerikai–kínai tárgyalások fontos területe a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítési folyamatának elősegítése, az ott kialakult feszült helyzet kezelése. Vu Ta-vej, a koreai ügyek kínai különmegbízottja, a hatoldalú tárgyalásokon az ország képviselője vasárnap négy napra Washingtonba utazott. Szerdán Pekingbe várják Williams Burns amerikai külügyminiszter-helyettest.