Abszurd válaszok az uniós biztosoktól

Viviane Reding véleménye a határon túliak jogai, Neelie Kroesé a francia médiatörvény kapcsán nehezen követhető.

Magyar Nemzet
2013. 05. 15. 3:04
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Rendszeresen bírálja a magyarországi médiaszabályozást Neelie Kroes digitális ügyekért felelős biztos, aki különösen a Klubrádió ügyét kíséri figyelemmel (a rádióadó évek óta zavartalanul működik). A közelmúltban a holland politikus újságíróknak hangsúlyozta: „Biztosíthatom önöket arról, hogy nem hagyjuk annyiban az ügyet.”

A magyar médiatörvény miatt aggódó Neelie Kroes ugyanakkor a francia sajtószabályozással már nem különösebben foglalkozik, bár ott az államelnök egy személyben dönthet arról, kik legyenek az audiovizuális közszolgálati adók vezetői. A francia médiatörvényt egyébként éppen ma kívánják módosítani a törvényhozásban. Ezzel kapcsolatban Neelie Kroes szóvivőjén keresztül kifejtette, „a bizottság politikája, hogy nem kommentálja a tagországok törvénytervezeteit”.

A digitális ügyekért felelős biztos válaszának egyébként ellentmond, hogy José Manuel Barroso bizottsági elnök Orbán Viktor miniszterelnöktől egyenesen azt követelte, hogy ne módosítsák az alaptörvényt a negyedik alkalommal, tehát a bizottság igenis beleszól egy tagállam jogalkotói tevékenységébe.

José Manuel Barroso múlt szerdán Állampolgári jelentés címen olyan dokumentumot adott ki, amely tudatosítani kívánja az unió polgárainak a közösség területén biztosított jogait. Ezek közül az első így hangzik: „Az uniós polgároknak joguk van arra, hogy őket nemzetiségük okán ne diszkriminálják”. Feltettük a kérdést Viviane Reding alapjogi uniós biztosnak, az Európai Bizottság alelnökének, hogy véleménye szerint megvan-e ez a csorbítatlan joga a Szlovákiában és Romániában élő magyar kisebbségnek, illetve e kisebbség tagjainak? Válaszában Mina Andreeva, Reding szóvivője csatolta az uniós biztos korábbi felszólalásának néhány példányát és egy nemrégiben Tőkés László európai parlamenti képviselőhöz írt levelét. A csatolmány szövege így kezdődik: „Ahogyan a bizottság a P–5994/2011 és E–2730/12 írásbeli kérdésekre adott válaszaiban kifejtette, a Bíróság a C– 135/08 sz. Rottmann-ügyben hozott ítélete értelmében – mely ügy tárgya a honosítás visszavonásáról szóló határozat volt ”

A Tőkés Lászlónak írt, a Magyar Nemzet számára átküldött levelében pedig Viviane Reding asszony leszögezi, hogy „Az Európai Bizottság visszautasítja az olyan szélsőséges tendenciákat és mozgalmakat, amelyek idegengyűlölő és rasszista magatartásformákat generálnak”.

Lovas István

A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.