A helyi televíziók néhány órával a szavazóhelyiségek bezárása után a részleges eredmények alapján úgy becsülték, hogy a Sarif vezette Pakisztáni Muzulmán Liga-Navaz (PML-N) kényelmes előnyre tett szert legfőbb riválisai, az Imran Hán volt krikettsztár által vezetett Pakisztáni Mozgalom az Igazságosságért (PTI) és a Bhutto család Pakisztáni Néppártja (PPP) előtt.
A televíziók számításai szerint a 342 tagú pakisztáni parlament közvetlenül megválasztásra kerülő 272 képviselői helyéből a PML-N 115 mandátumot biztosan megszerzett, további négyben vezet, s ezzel egyszerű többsége lesz a törvényhozásban. Szüksége lesz azonban más erők támogatására.
A választás 1977 óta a legmagasabb, 60 százalékos részvétel mellett zajlott le a dél-ázsiai országban a választási bizottság bejelentése szerint, annak ellenére, hogy a nap folyamán több merényletben országszerte legalább 26-an meghaltak.
Sarif először 1990-től 1993-ig, majd 1997-től 1999-ig volt miniszterelnök, amikor is katonai puccsal megfosztották hatalmától. 2000-ben emberrablásért, gyilkossági kísérletért, repülőgép eltérítésért, terrorcselekményért és adócsalásért életfogytig tartó börtönre és teljes vagyonelkobzásra ítélték. Év végén szívbetegségre hivatkozva kegyelmi kérvény adott be a Pervez Musarraf vezette katonai juntához. Azt kérte, hogy betegségét külföldön kezeltethesse. Musarraf megkegyelmezett neki, és engedélyezte, hogy családjával együtt szaúd-arábiai száműzetésbe vonuljon. 2007-ben hazatért, 2009-ben pedig a legfelsőbb bíróság hatályon kívül helyezte azt a korábbi ítéletét, amellyel eltiltotta Sarifot a közügyek gyakorlásától.