Surján: Nagyon nagy baj van az unióban

Surján László sürgősségi írásbeli kérdést intézett az Európai Bizottsághoz a testület alelnökének Magyarországot érintő kijelentései ügyében.

WA
2013. 06. 19. 17:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Surján László honlapján közzétett dokumentum szerint a kereszténydemokrata politikus megdöbbenéssel értesült Viviane Reding Magyarország elleni „teljességgel antidemokratikus, rosszindulatú, a magyar parlamenti választásokat befolyásolni kívánó nyilatkozatáról”.

Kedden a Magyar Nemzet arról írt, hogy Viviane Reding igazságügyi biztos, az Európai Bizottság alelnöke az Angliában zárt ajtók mögött megrendezett Bilderberg-konferencián Magyarországról szólva arról biztosította az egybegyűlteket: „mindent megtesz a jövő évi országos választások eredménye legitimitásának gyengítése érdekében arra hivatkozva, hogy a szavazók a fülkékben sem merték kifejezni akaratukat.”

Surján László arra kíváncsi, egyetért-e a bizottság azzal, hogy ha a bizottság alelnöke nem képes tisztázni magát, méltatlanná válik pozíciójára. „Egyetért-e a bizottság azzal, hogy a vizsgálat során az ártatlanság vélelmét mindvégig tiszteletben kell tartani, nehogy a gyors cselekvés egy ártatlan ember megvádolásához vezessen, mint az történt nem is olyan régen ugyancsak az Európai Bizottságban. Egyetért-e a bizottság azzal, hogy amennyiben a vádak hamisnak bizonyulnak, haladéktalanul fel kell tárni az információ forrását, valamint a vád mögött rejlő érdekeket” – írta. A kereszténydemokrata alelnök az üggyel kapcsolatban a honlapján szerdán közzétett videonyilatkozatban azt mondta: akár igazak, akár nem a névtelen olasz tisztviselőnek a vádjai, nagyon nagy a baj.

„Nagyon nagy baj van, mert az Európai Unió nem ilyen demokráciafelfogás alapján alakult” – fogalmazott, hozzátéve: úgy gondolja, meg kell védeni az uniót. Surján szerint az a látszat alakult ki, hogy van az uniónak egy olyan biztosa, a bizottság elnökének helyettese, aki képes arra, hogy egy tagállam nemzeti választási eredményeit kétségbe vonja, manipulálja, illetve erre készül. Hozzátette, egy ilyen vétség esetén – ha bebizonyosodik – méltatlanná válik hivatala megtartására, és ennek a megfelelő következménye kell legyen. Szerinte egy évvel a választások előtt ez nagyon rossz üzenet a polgárok számára.

Az, hogy mi az igazság, ki fog derülni, az idő annak a látszatnak kedvez, hogy a vádak igazak – mondta. „Az idő múlik, a látszat romlik” – fogalmazott. Hozzátette: a Magyar Nemzetben megjelent cikk előtt módja lett volna a biztos hivatalának cáfolni ezeket a vádakat, de ez nem történt meg, sőt másnap ugyanazokat a mellébeszélő védekező mondatokat hallották.

Ha a látszat a valóság, akkor annak nagyon fontos üzenete: Viviane Reding és környezete is biztos abban, hogy a következő választásokat Orbán Viktor, illetve az őt támogató Fidesz–KDNP szövetség megnyeri. Surján kiemelte, ez ellen nem is tud mást tenni, mint hogy megpróbálkozik ennek a legitimitását csökkenteni, hamis vádakat kreálni arról, hogy az emberek nem szívükből, személyes döntésük alapján szavaztak, hanem félelemből. Kifejtette: nem kérnek az olyan biztosokból, akik a demokrácia védelmében vagy arra hivatkozva képesek antidemokratikus lépésekre.

A magyar emberek 2010-es döntésének tiszteletben tartása elmaradt, és most már előre feltételezik, hogy 2014 után sem kívánják az emberek szabad, őszinte döntését elfogadni – jelentette ki. Kitért arra is: ez a demokrácia csődjét, végét jelenti. Surján László az unió alapítói szellemében felszólította mindazokat, akik ebben az ügyben meg tudnak szólalni, hogy tisztázzák a helyzetet. Megjegyezte, nem csak az uniós térről van szó, a vádak szerint magyarországi szervezetek politikusai is részesei volnának a „játéknak”.

Viviane Reding egyébként nyilvánosan cáfolta szerdán a neki tulajdonított állításokat. Az Európai Parlament állampolgári jogokkal, valamint bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó szakbizottságának tagjaival igazságügyi kérdésekről egyeztetett, amikor szóba került, hogy milyen kijelentéseket tulajdonítanak neki.

„Azok az idézetek, amelyeket állítólag én mondtam a Bilderberg-konferencián, a leghalványabb kapcsolatban sem állnak a valósággal” – jelentette ki kérdésre válaszolva a bizottság luxemburgi alelnöke.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.