Az Európai Bizottság egyik, most is névtelenséget kérő olasz tisztségviselője a Magyar Nemzetnek azt is elmondta, Viviane Reding a konferencia résztvevőinek kifejtette: már tartott erről előzetes megbeszéléseket néhány olyan magyarországi, nem kormányzati szervezet képviselőivel, amelyek anyagi támogatásuk legnagyobb részét az Egyesült Államokból kapják. Ők biztosították a bizottsági alelnököt arról, hogy olyan jelentéseket fognak kiadni, amelyek utalnak arra, hogy az ország területén voltak, akik láttak a szavazófülkék fölé helyezett, rejtett kamerákat. Ezt a vádat elő fogja segíteni, biztosította a lap informátora szerint Reding a tanácskozás résztvevőit, a választásokig a Magyarország ellen folytatott, még a mainál is intenzívebb, a demokrácia hiányosságaira összpontosító, a választások várható tisztaságát kétségbe vonó és a „félelem” légköréről cikkező külföldi médiakampány.
Bilderberges társainak elmondta azt is, hogy Bajnai Gordon volt miniszterelnök segíteni fogja a társadalmat eluraló „félelem” tudatosításában és alátámasztásában.
(Lovas István (Brüsszel))
A teljes cikket a Magyar Nemzet keddi számában olvashatja.
Viviane Reding uniós biztosként nem tehetne politikai tartalmú kijelentéseket, hiszen ő a szerződések őre, így „a szerepén kívül esik, hogy politikai minősítéseket tegyen” – mondta június elején Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter a parlament alkotmányügyi bizottságának ülésén.
A tájékoztatás szabadságát meghazudtoló módon hallgat a világ közvéleménye előtt idén is a hazai és a nemzetközi neoliberális sajtó a Bilderberg-konferencia részleteiről. Paul Lendvai azonban talán megtöri a csendet – írta korábban a Magyar Nemzet.