A hadsereg a laktanyát szögesdróttal vette körül, és lezárt minden oda vezető utat. Úgy tudni, hogy Murszi a nap folyamán az épületben dolgozott. Csapatokat, valamint több tucat páncélozott járművet vezényeltek ki a városnak azokra a pontjaira is, ahol iszlamista tüntetők tízezrei készülődnek az elnök támogatására.
A Tahrír téren százezrek várnak a fegyveres erők bejelentésére arról, hogy milyen eredményre jutottak a tárgyalásokon az ellenzék fő erejével és más politikai, vallási és ifjúsági szerveződésekkel.
„Gyorsan elfelejtjük” örvendeztek a Mohamed Murszi lemondását követelő tüntetők szerda este az elnöki palota előtt, ahol ünnepi hangulatban ezrek várják az elnök szerintük elkerülhetetlen bukását – közölte az AFP a helyszínről. „Murszi megérdemeli az ilyen véget. Csak a Muzulmán Testvériség elnöke volt” – mondta a 40 éves Amr Mohamed kislányával a vállán Heliopolisz városnegyedben, az elnöki hivatal közelében.
Az egyáltalán nem biztos, hogy Murszi, aki kedd óta nem jelent meg a nyilvánosság előtt, az épületben tartózkodik, de ezzel mit sem törődnek a tüntetők, akik számára a hely jelképes jelentőséggel bír.
Az egyiptomi elnök egy, a Facebookon közzétett üzenetben leszögezte, hogy nem mond le. Azt írta, soha nem törődik bele, hogy szégyenletesen lemondjon a hazájáról, a törvényességről és a vallásáról. Gyermekeinknek tudniuk kell, hogy szüleik és nagyszüleik nem fogadták el az igazságtalanságot – tette hozzá Murszi.
A legfontosabb egyiptomi napilap, az al-Ahram úgy tudja, hogy a hadsereg este hétkor már közölte Murszival, hogy nem tekinti többé államfőnek. Az egyiptomi fellebbviteli bíróság közben bejelentette, hogy érvényben tartja az egyiptomi kormányfőre korábban kiszabott börtönbüntetést, és ezzel elmozdítja a posztjáról.
Koalíciós kormány létrehozását javasolta szerdán az egyiptomi belpolitikai válság megoldására Mohamed Murszi elnök, aki továbbra sem hajlandó lemondani. Az elnök „egyértelmű és biztos menetrendet ajánlott, amely az egyiptomiak által létrehozott alkotmányos legitimitáson nyugszik”. Murszi szerint az ideiglenes koalíciós kormány nemzeti konszenzus eredményeképpen jönne létre, és a néhány hónap múlva esedékes parlamenti választásokig irányítaná az országot. Közleményében az államfő hangsúlyozta, hogy a választások által biztosított legitimitása jelenti az egyetlen védelmet az erőszakkal és az instabilitással szemben.