Az amerikai külügyminiszter a litván fővárosban részt vesz az Európai Unió külügyminiszterei kétnapos informális találkozójának zárónapján. A tanácskozáson Magyarországot Martonyi János külügyminiszter képviseli.
Hírügynökségi jelentések szerint Kerry először Catherine Ashtonnal, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselőjével tárgyalt. A találkozóról részleteket egyelőre nem hoztak nyilvánosságra.
Kerry tárgyalásaival egy időben Ausztria és Németország ismét megerősítette, hogy nem hajlandó részt venni egy esetleges katonai akcióban.
Michael Spindelegger osztrák külügyminiszter Vilniusban újságírók előtt megengedhetetlennek nevezte ugyan vegyi fegyverek bevetését, óvott azonban egy esetleges katonai akciótól Szíria ellen. Hasonlóan nyilatkozott Thomas de Maiziere német védelmi miniszter, aki egy szombati lapinterjúban kizárta, hogy Németország részt vegyen egy Szíria elleni támadásban. A miniszter többek között alkotmányjogi okokra is hivatkozott, és utalt arra: német katonák közreműködése csakis ENSZ-, NATO- vagy európai uniós mandátum alapján lehetséges.
Közben a franciák 68 százaléka ellenzi országa esetleges katonai szerepvállalását Szíriában, ez derül ki az Ifop közvélemény-kutató intézet legújabb felméréséből, amelyet a Le Figaro című napilap hozott nyilvánosságra szombaton.
Barack Obama amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök álláspontja kétoldalú megbeszélésük ellenére sem közeledett egymáshoz a G20-csúcson, miközben 11 ország „erőteljes nemzetközi választ” követelt Szíriával szemben a szentpétervári találkozón, amelynek napirendjét a világgazdaság kérdései helyett a közel-keleti országban folyó polgárháború határozta meg.