Agyonverhették a demonstráló férfit

Hazafelé igazoltatták a rohamrendőrök.

LR
2013. 12. 24. 22:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 41 éves Pavlo Mazurenkót december 18-án hazafelé menet igazoltatták a Berkut rohamrendőrség tagjai. Az iratai mellett megláttak egy szórólapot, ami alapján arra következtettek, hogy a Majdanon (a Függetlenség terén) folyó tüntetésen volt. „Mennyire elegünk van már a ti Majdanotokból!” – mondta az egyik rohamrendőr, majd harmadmagával kegyetlenül megverte a férfit. Az áldozat még saját lábán hazament, felesége mentőt hívott, de a férfi nem volt hajlandó kórházba menni, arra hivatkozva, hogy sokba kerülne ellátása a családnak. Két nappal később az intenzívre szállították, ahol belehalt a sérüléseibe.

Felesége elmondása szerint a kórházi zárójelentésbe azt írták, hogy „tüdőgyulladás” következtében hunyt el. A férfi egy hétéves kisfiú édesapja volt.

Közben kedden Viktor Janukovics ukrán államfő állami adminisztrációk vezetőjelöltjeivel találkozva kifejtette azon véleményét, hogy a Jevromajdan elnevezésű tüntetéssorozat résztvevői „a jobb életért” vonultak utcára. Az elnök sajtószolgálata által kiadott közlemény szerint Janukovics ebben semmi kivetnivalót nem lát. Megjegyezte ugyanakkor, hogy „nagyon sok embert nem az értelem, hanem az érzelmek vezérelnek”. Szavai szerint ezt az „érzelmi kitörést” használják ki „politikusok, szélsőségesek és különböző provokátorok”. Hangsúlyozta, hogy a kormányzat levonja a következtetéseket a történtekből, hogy újra hasonló ne ismétlődhessen meg Ukrajnában.

A nap folyamán ellenzéki politikusok és aktivisták megakadályozták, hogy kihelyezett ülést tartson a fővárosi tanács, amelyet nem ismernek el legitimnek, ugyanis mandátuma június elején lejárt, de mostanáig még ki sem írták az önkormányzati választásokat Kijevben. Egy kerületi tanács épületében gyűltek össze a testület képviselői, mivel a városháza alsó szintjét most a Függetlenség téri tüntetők használják melegedőnek, ételosztó és esősegélyhelynek. Ellenzéki parlamenti képviselők – mivel nem engedték be őket – betörték az ülésterem ajtaját, és behatoltak a helyiségbe. Az ülést, amely mindössze negyedórát tartott, a teremben uralkodó hangzavarra hivatkozva Halina Hereha, a tanács titkára berekesztette. Szóvá tette, hogy a testület emiatt nem tudott semmilyen határozatot hozni, így a közalkalmazottak például „nem kapják meg a novemberi és decemberi bérüket”. Válaszul Olekszandr Brihinec ellenzéki képviselő emlékeztette arra, hogy a költségvetésben erre elkülönített összegnek kell lennie, a közalkalmazottak fizetésének visszatartása pedig büntetőjogi felelősséget von maga után.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.