Őrizetlenül hagyták a több száz hüllőt a repülőtéren

Egy dobozba voltak bezárva, a kiszáradástól jó pár elpusztult.

NT
2014. 01. 31. 20:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Madagaszkár szigetéről az Egyesült Államokba tartó rakományt őrizetlenül hagyták, amikor a zord időjárás miatt törölték a transzatlanti járatokat. A lezárt ládákból áradó bűz miatt a hatóságok felnyitották a két dobozt, mert gyanították, hogy több állat már elhullott vagy sürgős segítségre van szüksége – olvasható az NSPCA közleményében. Az egyesület hozzátette, hogy a szállítmány nem csempészáru és azt az amerikai egzotikus állatok piacára szánták.

Az állatorvosi szolgálat gekkókra, gyíkokra, kaméleonokra, békákra, varangyokra és szkinkekre bukkant, köztük több veszélyeztetett fajra. Az állatok legalább öt napja voltak víz nélkül, összezsúfolódva a két, mindössze alig félméteres ládában.

Több mint háromszázhatvan hüllő és kétéltű vízhiány, fertőzések és egyéb betegségek miatt hullott el – tette hozzá Sapa Bulumko Nelana, a johannesburgi állatkert igazgatója, ahol ideiglenesen elhelyezték az életben maradt állatokat.



Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.