A posztjáról eltávolított államfő hollétéről különböző értesülések látnak napvilágot az ukrán médiában. Elterjedt a híre, hogy állítólag a Krím-félszigeten van, ahol már őrizetbe is vették. Ezt azonban az ukrán biztonsági szolgálat (SZBU) nem erősítette meg. Az SZBU tevékenységének felügyeletével megbízott Valentin Nalivajcsenko és Arszenyij Avakov ideiglenes belügyminiszter eközben a Krími Autonóm Köztársaság fővárosába, Szimferopolba érkezett, Nalivajcsenko szavai szerint rövid munkalátogatásra.
Avakov Facebook-oldalán tájékoztatta az ukrán lakosságot mindazokról az információkról, amelyek Janukovivcs menekülésével kapcsolatban állnak. Eszerint Janukovics Andrij Klujev, az elnöki adminisztráció vezetőjének és őrségének kíséretében a hétvégén Kijevből helikoptereken a kelet-ukrajnai Harkivba repült. Terveivel ellentétben azonban nem vett részt a Régiók Pártja tanácskozásán, hanem felvette videóüzenetét, amelyet később az ukrán média ismertetett, majd helikoptereken a donyecki repülőtérre utazott.
Megérkezve átszállt kíséretével két chartergépre, ám az ukrán határőrség megakadályozta, hogy elhagyják az országot Oroszország irányába. Ezt követően autókonvojban a Krím-félszigetre utaztak, és megszálltak az egyik magánszanatóriumban. Janukovics – értesülve arról, hogy a parlament Olekszandr Turcsinovot bízta meg az államfői feladatok ideiglenes ellátásával – sietve a szevasztopoli nemzetközi repülőtérre hajtatott. „Nalivajcsenko és én akkorra már megérkeztünk a repülőtérre, ezért Janukovicsék visszafordultak, és Balaklava környékén egy magánrezidenciában álltak meg” – írta Avakov. Testőreinek egy része ezután fegyvereikkel együtt a rezidencián maradt. Janukovics írásba adta, hogy lemond az államfőnek járő őrségről, majd maradék testőreivel és Klujevvel együtt ismeretlen irányba távozott.
A nyugat-ukrajnai megyében a lemondott és még hivatalban lévő állami tisztségviselők elszámoltatása céljából a megyei tanács (közgyűlés) képviselőiből, civil szervezetek és a helyi hatalomellenes tüntetések aktivistából alakítottak különbizottságot a tanács kibővített elnökségi ülésén. A tanácskozást követően Vaszil Hominec, a megyei tanács elnöke kijelentette: minden egyes állami tisztségviselőt át fognak világítani a megye területén – adta hírül hétfőn a Zik.ua lembergi (Lviv) hírportál.
Hominec hangsúlyozta: a korrupció rákos burjánzásként szőtte át Ternopil megyét, ezért most nem követhetők el azok a hibák, amelyek 1991-ben, Ukrajna függetlenné válásakor és 2005-ben, a narancsos forradalom után az elszámoltatás elmaradásával bekövetkeztek. Hozzátette: a végrehajtó hatalomban a jövőben csak hazájukat szerető, szakmailag felkészült vezetőknek lehet helyük, akik nem ejtettek foltot saját becsületükön a hatalmat korábban gyakorló Régiók Pártjának (PR) tagjaiként. Az elmúlt időszakban bűnöket, törvénytelenségeket elkövetett tisztségviselők ezúttal nem fogják megúszni a felelősségre vonást – emlékeztetett a megyei tanács elnöke.
Több százan tüntetnek hétfő reggel óta Ungváron a városháza előtt Viktor Pogorelov polgármester lemondását követelve, míg Beregszászon Babják Zoltán polgármester és a város teljes vezetésének lemondására várnak a tiltakozók. A kárpátaljai megyeszékhelyen hétfőre hívták össze a városi tanács (közgyűlés) rendkívüli ülését, amelyen a képviselőknek a polgármester további sorsáról kell szavazniuk. Mivel az ülésen nem jelentek meg a korábban Ukrajnában kormányzó Régiók Pártjának (PR) képviselői, ezért egyelőre nincs meg a szavazáshoz szükséges létszám. Az ülésteremben több tucat tüntető is tartózkodik, őket felszólították, ne sértegessék a megjelenő képviselőket, hogy megszavazhassák a város vezetőjének lemondatásáról szóló határozatot.
Beregszászon is rendkívüli ülést tart hétfőn a városi tanács. A testület ülésének kezdete előtt benyújtotta lemondását a polgármester két helyettese, a hivatal jegyzője és a városi újság főszerkesztője. A város és a hozzá tartozó járás vállalkozói korábban bejelentették, hogy megtagadják adóik befizetését, ha nem mond le Babják Zoltán polgármester és a város egész vezetése. Ungváron hétfő virradóra ismeretlenek Molotov-koktélt dobtak az Ungvári Nemzeti Egyetem (UNE) rektorhelyettesének, egyben a korábbi hatalom mellett elkötelezett közszereplőnek a házára. Az UNE diákjai az utóbbi napokban többször tüntettek az egyetem vezetésének, mindenekelőtt Fegyir Vascsuk rektornak a lemondását követelve.
Vitalij Klicsko, az Ütés (UDAR) párt vezetője vasárnap este kijelentette: kivétel nélkül büntetés vár azokra, akiknek közük volt a „jogsértő cselekedetekhez” Ukrajnában, a rendvédelmi szervek munkatársaira pedig átvilágítás vár. Korábban Viktor Psonka leváltott és körözött főügyész Kijev melletti nyaralóját is lefoglalták a népi önvédelmi erők, a fényűzés ugyan elmarad a Janukovics-villában látottaktól, de azért saját magát megfestette Napóleonként.