Robert Fico hivatalban lévő kormányfő és államfőjelölt e cáfolatát kedden a pozsonyi Pravda közölte, ugyanaz a lap, amely egy nappal korábban arról számolt be, hogy ha Robert Fico az elnökválasztás második fordulójában nem szerez „elégséges” támogatást saját választói körében, fontolóra veszi, folytassa-e politikai szerepvállalását.
„Amennyiben bármilyen okból kifolyólag nem szerzek elégséges támogatást a választóim, azaz a Smer tagjai vagy szimpatizánsai körében, megfontolom további szereplésemet a politikában” – idézte a független szlovák lap hétfőn Robert Fico szavait, amelyeket állítólag a szlovák kormánypárt a baloldali Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) jelöltjeiként megválasztott polgármesterekkel Besztercebányán tartott hétvégi munkatalálkozóján mondott.
Robert Fico ezt az állítást a Hospodárské Noviny (HN) szlovák gazdasági-közéleti lap és az Aktuality.sk hírportál által szervezett online vitafórumban tagadta, és leszögezte: csupán pletykáról van szó. „Ha valami ilyesmit akarok majd mondani, azt a kamerák előtt teszem” – hangsúlyozta a Pravda által közölt rövid cáfolatban Robert Fico. Rámutatott: kormányfői mandátuma a 2012-es parlamenti választások eredményeihez köthető, vagyis nem függ össze az államfőválasztás eredményével.
Ismert, a március 15-ei szlovák elnökválasztáson az első fordulóban Robert Fico miniszterelnök, a baloldali kormánypárt, az Irány-Szociáldemokrácia (Smer-SD) jelöltje kapta a legtöbb szavazatot, a kormányfőre a szavazók 28 százaléka voksolt. A második helyen a függetlenként indult Andrej Kiska vállalkozó végzett, a voksok 24 százalékát kapta meg. A Magyar Közösség Pártja (MKP) által indított Bárdos Gyula, aki a szlovákiai államfőválasztások történetének első magyar jelöltje, a szavazatok 5,1 százalékát kapta meg, s ezzel a tizennégy induló közül az ötödik helyen végzett. A második forduló március 29-én lesz.
A szlovákiai elnökválasztás második fordulóját Andrej Kiska nyerné meg az MVK közvélemény-kutató ügynökség felmérése szerint. Öllös László politológus szerint Bárdos Gyula eredményének jó és rossz oldala is van, az 5 százalék fölötti eredmény mindenképpen siker, azonban az, hogy a magyarok lakta vidékek részvételi aránya elmaradt az országos átlagtól, az a választás legnagyobb negatívuma.