Az amerikai elnök a nyugati szankciókat is felemlegetve így fogalmazott: Putyinnak „egész egyszerűen meg kell értenie, hogy döntéshelyzetbe került”. „Úgy gondolom, rossz döntés lenne (egy újabb ukrajnai beavatkozás), de (Putyin) Oroszország elnöke, és végül ő lesz az, aki meghozza a döntést” – tette hozzá. Obama ismét megerősítette, hogy az Egyesült Államok nem ismeri el „azt, ami a Krímben történik”, és visszautasította, hogy „a két hét alatt hanyag módon megrendezett népszavazás bármiféle törvényes eljárásnak” tekinthető. Ugyanakkor elismerte azt is, hogy nincs egyszerű megoldás a krími helyzetre.
Az ukrán válság aktuális eseményei kapcsán az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnöke úgy fogalmazott, hogy drámai a helyzet. Molnár Zsolt azt követően nyilatkozott kedden újságíróknak, hogy a testületet többek között a rendőri, külügyi és titkosszolgálati szervek képviselői tájékoztatták az ukrán válság aktuális eseményeiről.
Molnár Zsolt azt mondta: Krím elszakadása már „de facto” bekövetkezett. Mint mondta, egyes információk szerint reális veszélye van a külső beavatkozásnak. Elhangzott, hogy Ukrajna keleti részén is feszült a helyzet. Kárpátalján pedig olyan hírek terjednek, hogy mozgósításra kerülhet sor, ami adott esetben a magyarságot is érintheti. Nagyon résen kell lennie a magyar diplomáciának és a szolgálatoknak – hangsúlyozta a szocialista politikus.
Molnár Zsolt arra is kitért: sajnálja, hogy a nemzetbiztonsági bizottságba az elmúlt hetekben beszivárgott a pártpolitika. Ugyanakkor hozzátette, az ukrajnai válságot sikerült kivonni a kampányból és nemzetstratégiai kérdésként kezeli a bizottság. Németh Szilárd, a bizottság fideszes alelnöke azt mondta: fontos, hogy a kárpátaljai magyar közösség biztonságban legyen. Hozzátette: mindenki, akinek ebben feladata van, teszi a dolgát.