Május 25.: ez a Fidesz–KDNP-csapat áll a startvonalra

Leadták EP-választási listájukat és ezzel együtt az ajánlóíveken összegyűjtött 55 ezer aláírást a kormánypártok.

BuL
2014. 04. 17. 13:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gulyás Gergely, a nagyobbik kormánypárt országgyűlési képviselője budapesti sajtótájékoztatóján emlékeztetett arra, hogy a törvény húszezer aláírást ír elő a lista nyilvántartásba vételéhez, ennél azonban jóval többet, csaknem a háromszorosát gyűjtötték össze. Tudomása szerint az aláírásgyűjtést nem folytatják.

A politikus jelezte, hogy a Fidesz–KDNP „nemzeti listáján” a határon túli, köztük az Európai Unión kívül élő magyar közösségek – így Kárpátalja és a Délvidék – képviselői is helyet kapnak. Őket pénteken mutatják be sajtótájékoztatón. Azt már korábban bejelentették, hogy Erdélyt és Partiumot Tőkés László, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke, a diaszpóra magyarságát pedig Schöpflin György képviseli a listán.

– Schiffer András (LMP) két mandátumra számít. RÉSZLETEK
– A Jobbik többet akar, mint amije eddig volt. RÉSZLETEK

– Az MSZP-nél érthető a csalódottság. RÉSZLETEK
– Az Együtt–PM Szövetség Bajnaival indít, aki viszont nem megy ki. RÉSZLETEK
– Gyurcsány szintén listavezető, de ő is csak a nevét adja.

Ezeknek a képviselőknek „olyan szimbolikus és gyakorlati szerepük is lehet a következő öt évben, mint amilyen Habsburg Ottónak volt, aki részben magyar képviselőként a magyar érdekeket is képviselte az EP-ben abban az időszakban, amikor mi még az EU-n kívül voltunk” – mondta Gulyás Gergely. Szerinte a „nemzeti lista” üzenete úgy szól: minden magyar felelős minden magyarért, függetlenül attól, hol a világ mely pontján él.

Szavai szerint az EP-választáson az embereknek egyértelmű ítéletet kell mondaniuk arról, elfogadhatónak tartják-e a szocialista képviselők és a korábbi MSZP-tag Bokros Lajos azon elmúlt ötéves munkáját, amely „a magyar nemzeti érdekérvényesítés lehetőségét azzal nehezítette, hogy a belpolitika vitáit valótlan állításokkal feldúsítva külföldre vitte”. Ezzel valójában nem a kormányt, hanem az országot sikerült lejáratniuk – jegyezte meg.

Bár a jelölteket nézve azt látni, hogy az MSZP lecserélte EP-képviselőit, „önkritikát nem gyakorolt, és semmi sem valószínűsíti, hogy az eddigi politikáján változtatni fog” – mondta a fideszes országgyűlési képviselő. Hozzátette: a választók májusban megüzenhetik: „a belpolitikai vitákat ők kívánják eldönteni, és ehhez semmilyen internacionalista segítésnyújtást nem kérnek, és nem adnak újabb lehetőséget az MSZP-nek arra, hogy jobb sorsra érdemes portugál kommunistákat strómanként használva marasztalják el Magyarországot”.

Azzal az MSZP-s kezdeményezéssel kapcsolatban, hogy az EP-hez hasonlóan az Országgyűlés épületében is nevezzenek el termet Horn Gyula volt miniszterelnökről, a Fidesz politikusa személyes véleményeként azt mondta: bár a Horn Gyulát követő szocialista kormányfők teljesítménye miatt az ember joggal érez nosztalgiát az 1994 és 1998 közötti időszak iránt, a néhai miniszterelnök 1990 előtti szerepvállalása és ehhez való viszonya nem teszi indokolttá, hogy termet nevezzenek el róla a Parlamentben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.