A huszonegy, Magyarországnak kiosztott európai parlamenti képviselői hely nyertesei mellett többen az országhatárokon kívülről jelölve küzdötték be magukat az EU törvényalkotói házába – ketten Erdélyből Románia, ketten a Felvidékről Szlovákia jelöltjeként érkeznek, és egy magyar származású hölgy még Hollandiából is mandátumhoz jutott, így elmondhatjuk, 26 magyar ülhet 2014 és 2019 között az EP-ben.
A magyarországi választás nagyarányú kormánypárti fölényt hozott, ennek megfelelően 12 Fidesz–KDNP-képviselő utazik: Pelczné Gáll Ildikó, Szájer József, Tőkés László, Deutsch Tamás, Gyürk András, Gál Kinga, Schöpflin György, Erdős Norbert, Bocskor Andrea, Deli Andor, Kósa Ádám és Hölvényi György.
A második legjobb eredményt elért Jobbik várhatóan Morvai Krisztinát, Balczó Zoltánt és Kovács Bélát küldi a plenáris testületbe, a legnagyobbat bukó MSZP viszont csak Szanyi Tibort és Ujhelyi Istvánt.
A szocialistákhoz hasonlóan két hely hullt a Gyurcsány Ferenc vezette DK ölébe, amit Molnár Csaba és Niedermüller Péter foglal majd el. Egy helyet a Bajnai-féle Együtt–PM is megkaparintott, ami Jávor Benedeké, és ha a szerdán hazaérkező külképviseleti voksok nem húzzák keresztül az LMP számításait, a zöld párt Meszerics Tamással vág neki a következő 5 éves EP-ciklusnak.
A vasárnap esti számolgatások idején még úgy tűnt, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség két magyar EP-képviselőt ad majd, Winkler Gyulát és Sógor Csabát, hétfőn viszont egy darabig háromnak tűnt az a kettő. Hétfő délutánra véglegesült, hogy nem lesz harmadik mandátum, Vincze Loránt tehát csak egy fél napig örülhetett. Felvidékről a teljesen (MKP) és a félig magyar (Most–Híd) párt is küldhet politikust, előbbi a régi pártelnök Csáky Pált, utóbbi pedig Nagy Józsefet.
Mandátumot szerzett Hollandiából is egy magyar származású jelölt. A Kati Piriként (Piri Katalin) ismert politikusnő a Munkáspárt színeiben jutott EP-képviselői helyhez.