Így akar dolgozni az EP-ben a Fidesz–KDNP

Az országgyűlési választáson elérthez hasonló erős felhatalmazással folytatná a munkát a Fidesz–KDNP az EP-ben.

PR
2014. 05. 03. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tapasztalatok azt mutatják, hogy azok a tagállamok tudnak eredményt felmutatni, melyeknek határozott céljaik vannak és kiállnak saját érdekeikért, ha kell, akár konfliktusokat is vállalva – mondta sajtótájékoztatóján a Fidesz–KDNP európai parlamenti (EP-) listáját vezető politikus.

A Fidesz alelnöki posztját is betöltő EP-képviselő szerint az EU válságba került, amelyből rendkívül nehezen jut ki. A korábbi döntési módszerek a jövőben már nem lesznek használhatók – fűzte hozzá. Azt mondta: olyan unió építésében szeretnének részt venni, amely tiszteletben tartja a tagállami jogokat, a nemzeti hagyományokat. Olyan Európai Uniót szeretnének, amely központi intézményei nem terjeszkednek túl a saját hatáskörükön.

A listavezető hangsúlyozta, a válság terheit mindenkinek – az erőseknek is – viselniük kell. A bankoknak, multinacionális cégeknek legalább olyan részt kell vállalniuk a közös teherviselésből, mint amilyet a családoknak kellett, és kell jelenleg is.

Pelczné Gáll Ildikó szerint szeretnék, ha az EU a bürokráciájával nem akadályokat gördítene a hatékonyság és a versenyképesség javítása elé, hanem a lehetőségeket teremtené meg. Az az unió jó, amely nem „fojtja meg” a tagállamokat, hanem tiszteletben tartja a versenyképességi előnyöket – mondta a politikus.

Minimális elvárás, hogy a közös szabályokat mindenki kötelezőnek tartsa magára nézve, és ezek érvényesülését az Európai Bizottság részrehajlás, kettős mérce alkalmazása nélkül értékelné – tudatta a képviselő.

Gyimesi László, a Fidesz szegedi elnöke hangsúlyozta, Magyarország érdeke, hogy „erős politikai családhoz tartozó, erős képviselettel" rendelkezzen az EP-ben.

„A választók május 25-én arról döntenek, hogy egy romboló baloldali, egy szélsőséges jobboldali vagy egy – a Fidesz–KDNP által képviselt – építkező, a nemzeti érdekeket előtérbe helyező politika irányába teszik-e le a voksukat” – jelentette ki a kormánypárt EP-listavezetője még pénteken. Az elmúlt évek eredményeiről szólva megemlítette, hogy az elmúlt időszakban sikerült elfogadtatni az Európai Unióval a rezsicsökkentés szükségszerűségét, a magyar földet megvédeni hivatott földtörvényt és a külhoni magyarok melletti kiállást.

A nemzeti érdekérvényesítés Európai Unión belüli fontosságát hangsúlyozták a Fidesz–KDNP európai parlamenti képviselőjelöltjei csütörtökön, a főváros XVI. kerületében tartott polgári majálison, a Fidesz sátrában tartott beszélgetésen.

Szájer József és Gál Kinga – akik jelenleg is EP-képviselők – Magyarország nagykövetének nevezték az EP 21 magyarországi tagját. Szájer József szerint hazánkat már olyan országként tartják számon Európában, amely kiáll magáért és amelynek vannak saját megoldásai. Ezt ugyan minden ponton próbálták akadályozni, a stratégia mégis sikeres volt, ami tiszteletet ébreszt – tette hozzá.

Sikernek tekinthető Magyarország EU-tagsága, mindenképpen előrébb tart az ország, mint tíz éve, de jobban is ki lehetett volna használni a tagság előnyeit – mondta Győri Enikő.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.