Egy amerikai portál beszámolójára hivatkozva a Hirado.hu arról ír, hogy külföldi államok pénzelik Clinton alapítványát. E szerint Norvégia igen bőkezű volt az alapítványhoz: 2008-ban lépett az évi 5 millió dolláros körből a 10 milliósba, míg idén már a 15 milliós körbe. Vagyis a norvég állam csak idén 3 milliárd 600 millió forinttal támogatta Bill Clinton alapítványát.
A Clinton Globális Kezdeményezés gálán Clinton konferálta fel Barack Obama elnököt, akit állva tapsoltak a civil szervezetek vezetői. Barack Obama előadásában arról beszélt, hogy nem a politikusok, hanem a civilek a fontosak ezen a gálán. Az amerikai elnök Magyarországról is ejtett néhány szót.
– Magyarországtól Egyiptomig szabályozások végtelen sorával és nyílt megfélemlítéssel zaklatják a civil társadalmat. Azokat a bátor embereket pedig, akik fel merik emelni a szavukat, világszerte támadják és zaklatják. Akár meg is ölik őket – mondta Barack Obama.
Elemzők szerint nem véletlen, hogy éppen Bill Clinton alapítványi gáláján fogalmazódtak meg ilyen éles bírálatok. A norvég állam például 3,5 milliárd forintnak megfelelő összeggel támogatta a Clinton-alapítványt, miközben Norvégia vitában áll Magyarországgal az úgynevezett norvég alapok felhasználásáról.
A Magyar Nemzet csütörtöki cikkében arról írt, hogy Soros György magyar származású amerikai üzletembernek is köze lehet a norvég civilekhez. Nemcsak Magyarországon, hanem a többi közép- és kelet-európai országban is az Egyesült Államok, illetve Soros György spekuláns pénzelte, alapította a norvég civil pénzek szétosztását felügyelő szervezeteket.
Az M1 csütörtök esti Híradójában arról is szó volt, hogy a magyar kormány jelentős összeget von el a multiktól és azt a magyar emberekre fordítja.
A hazai baloldali liberális értelmiség aknamunkája állhat e mögött – fogalmazott az M1-nek a Századvég stratégiai igazgatója. G. Fodor Gábor szerint korábban sem jártak sikerrel a Magyarország elleni támadások, mert azok inkább erősítették a kormány felhatalmazását.
A KDNP frakcióvezető-helyettese szerint újabb támadás indult Magyarország ellen, amiért a magyar kormányfő kimondta, hogy nemcsak liberális demokrácia létezik, hanem kereszténydemokrácia is. A Hír TV beszámolója szerint Vejkey Imre emlékeztetett rá, hogy a Soros Györgyhöz köthető szervezetek 2011-ben 209 ezer euróval, 2012-ben pedig több mint 220 ezer dollárral támogatták Bajnai Gordon Haza és Haladás Alapítványát.
„Elképzelhetőnek tartják, hogy Bill Clinton vagy Obama Washington DC-ben álmából arra riad fel, hogy mi van az Ökotárs Alapítvánnyal? Tudják, hogy a Center for American Progress, a továbbiakban nevezzük CAP-nek, egy 2003-ban alapított balliberális agytröszt az USA-ban, mely a Clinton családhoz kötődik és egyben kulcsfontosságú szervezet a Soros nonprofit aktivista szervezet által alkotott hálózatban” – fogalmazott a KDNP frakcióvezető-helyettese.
A budapesti amerikai nagykövetség látta el információval a washingtoni kormányzatot a civil társadalom magyarországi helyzetéről – mondta André Goodfriend, az amerikai külképviselet ideiglenes ügyvivője csütörtökön az ATV Egyenes beszéd című műsorában. Kijelentette: a diplomácia célja az, hogy megértsék a helyzetet, amely az adott országban jellemző, az az információ pedig, amelyet továbbítanak, megbízható, pontos és naprakész. A nagykövetség tisztában van a jelenlegi magyarországi helyzettel, és igyekeznek konzultálni a kormánnyal, a civilekkel és a politikai pártok vezetőivel is, hogy teljes képet nyerhessenek az országról – magyarázta. Az ügyvivő hangsúlyozta: a civil társadalommal kapcsolatos aggodalmaikat barátként, szövetségesként fogalmazták meg, két barát közti párbeszédről van szó, „szeretném elkerülni a bírálat vagy a kritika szót”.
Az M1 csütörtök esti Híradójában arról is szó volt, hogy a magyar kormány jelentős összeget von el a multiktól és azt a magyar emberekre fordítja.
A hazai baloldali liberális értelmiség aknamunkája állhat e mögött – fogalmazott az M1-nek a századvég stratégiai igazgatója. G. Fodor Gábor szerint korábban sem jártak sikerrel a Magyarország elleni támadások, mert azok inkább erősítették a kormány felhatalmazását.