Kitört az iraki háború Németországban

Tömegverekedés tört ki Cellében muzulmánok és jazidik között.

LM
2014. 10. 07. 11:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Alsó-Szászország tartományi város rendőrségének közleménye szerint a még tisztázatlan okok miatt kirobbant tömegverekedésben hatan megsérültek. Nem vettek őrizetbe senkit, de több ember ellen eljárást indítottak súlyos testi sértés és a közrend megsértése miatt.

A Cellesche Zeitung című helyi lap online kiadásában azt írta, hogy egy utcasarkon egy hatvan- és egy harminctagú csoport szólalkozott össze, valószínűleg a szíriai és iraki helyzet értelmezésén, és a vitát tettlegesség követte. A verekedőket húsz rendőr választotta szét.

A jazidik főleg a kurd etnikumhoz tartozó, de saját vallást gyakorló, nagyjából félmilliós közösség, amely Irak és Szíria északnyugati, valamint Törökország délkeleti részén él elszórtan. A térségen kívül Németországban él a legtöbb jazidi, számuk hatvanezer körül lehet.

A jazidikat a muzulmán szélsőségesek „sátánimádóknak” tartják, és az Iszlám Állam (IÁ) dizsihadista terrorista szervezet – amely jelentős nagyságú területet vont az ellenőrzése alá Irakban és Szíriában – üldözi őket. Az Amnesty International nemzetközi emberi jogi szervezet értékelése szerint az IÁ etnikai tisztogató hadjáratot indított a jazidik ellen.

A német védelmi miniszter csütörtökön az észak-iraki Erbílben Németország hosszú távú szolidaritását ígérte az Iszlám Állam szunnita terrorszervezet ellen harcoló kurd erőknek, de mindenekelőtt Irak politikai stabilizálása folyamatának szükségességét és a menekültek támogatásának fontosságát hangoztatta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.