Az erősen oszlásban lévő holttestet a női mosdó közelében fedezték fel. Az áldozat személyazonosságát a felszínre hozatal után DNS-vizsgálatokkal próbálják megállapítani.
A Szevol nevű komp 476 emberrel a fedélzetén Dél-Korea délnyugati partjainál süllyedt el április 16-án. A hatóságok a katasztrófa óta folyamatosan keresik az áldozatok maradványait, július 18. óta azonban nem bukkantak újabb holttestre, tíz embert azóta is eltűntként tartottak számon.
A halálos áldozatok családtagjai azt szorgalmazzák, hogy a kormányzat ne állítsa le a víz alatti kutatást. Egy őket képviselő ügyvéd hétfőn azt mondta, a családok elutasították Szöul arra vonatkozó javaslatát, hogy hozzák felszínre a komphajó roncsait. Attól tartanak ugyanis, hogy a hajótest megmozdítása végleg elsodorhatná a maradványokat, vagy kárt tehetne a holttestekben.
Dél-Korea történetének egyik legsúlyosabb hajószerencsétlenségében többnyire középiskolás diákok vesztették életüket. A baleset miatt rengeteg bírálat érte a hatóságokat és a kormányt. A katasztrófát több tényező idézte elő, köztük a megengedettnél jóval nagyobb tömegű rakomány, a helytelen tárolás és a kései mentési műveletek.
Az illetékes dél-koreai ügyészek halálbüntetést kértek hétfőn a komphajó kapitányára, továbbá életfogytig tartó börtönbüntetést indítványoztak a komp legénységének három olyan tagjára, akiknek feladata volt a jármű navigálásában való részvétel, és akiket gondatlansággal vádolnak, illetve azzal, hogy nem segítettek menteni az utasokat a tragédiában.
A szerencsétlenül járt komphajó ügyével összefüggésben 399 embert helyeztek vád alá, közülük 154 embert – köztük a parti őrség négy tisztségviselőjét – vizsgálati fogságba helyeztek a balesetben közvetve vagy közvetlenül játszott szerepük miatt.