A szóvivő szerint ezúttal egy 106 járműből álló konvoj hatolt be Kelet-Ukrajnába az ukrán hatóságok beleegyezése nélkül. A szóvivő most is azt hangoztatta, hogy az ilyen segélyszállítmányokkal az oroszok fegyvereket és lőszereket juttatnak el az oroszbarát felkelőkhöz. A Reuters emlékeztet arra, hogy a hónapok óta tartó harcok miatt a szakadárok kezén lévő kelet-ukrajnai területeken sokan maradtak élelem és gyógyszerek nélkül. Oroszország erre hivatkozva indított útnak több segélyszállítmányt, amit a Nyugat-barát kijevi kormány cinikus lépésnek tekint. Liszenko megjegyezte: e szállítmányok legnagyobb része a lázadók kezére kerül, de azoknak csak egy kisebb hányada élelmiszer, nagyobb részük harci felszerelés és muníció.
A hírügynökség szerint ez a mostani szállítmány immár a nyolcadik augusztus közepe óta. A RIA orosz hírügynökség szerint moszkvai kormányforrások azt közölték, hogy az előző hét konvoj összesen 9500 tonna élelmiszert, építőanyagot és gyógyszert juttatott el a kelet-ukrajnai lakossághoz. Az ukrán szóvivő beszámolt arról, hogy a lázadók kezén lévő Doneck repülőterének a közelében továbbra is folyik a tűzharc a szeparatisták és a kormányerők között. Elmondta: az elmúlt huszonnégy órában három ukrán katona és egy 82 éves polgári lakos vesztette életét.
Az Oroszország elleni szankciók kiterjesztését és megszigorítását sürgette Vitalij Klicsko kijevi polgármester a Bild am Sonntag című vasárnapi német lapban megjelent interjúban. Az Ütés párt egykori ökölvívó világbajnok elnöke, aki igen népszerű Németországban, az interjúban élesen bírálta a német gazdaság mindazon képviselőit, akik a szankciók lazítását szorgalmazzák.
Ukrajna 714 millió köbméter földgázt importált Európából november első bő három hetében – közölte az Ukrtransgaz ukrán gázforgalmazó. A hónap elejétől november 23-áig tartó időszakban a Szlovákia felől érkező gázmennyiség napi átlagban 31 millió köbméter volt, míg Lengyelország felől napi 2 millió köbméter. Magyarország szeptember 25-e óta átmenetileg szünetelteti a gázszállítást Ukrajna felé.
Évekig tarthat még az ukrán válság, Ukrajna NATO-tagsága pedig nem kerülhet napirendre – mondta a német külügyminiszter egy vasárnapi interjúban. Frank-Walter Steinmeier a ZDF országos közszolgálati televíziónak adott interjúban kiemelte, hogy egy nemzetközi konfliktus kirobbantásához „elég 14 nap, a rendezéshez viszont 14 évre is szükség lehet”. Hozzátette, reméli, hogy az ukrán válság esetében nem vesz igénybe 14 évet a konfliktus lezárása, de azzal sem lehet számolni, hogy „egy héten vagy 14 napon belül túl leszünk ezen a valóban nagyon súlyos konfliktuson”.