„Mindezt a szuverenitás megsértésének is tekinthetjük, ha ezek a hírek igazak” – fogalmazott a tanácskozást követően magyar újságíróknak az államtitkár, aki hangsúlyozta, hogy a kormány a korrupcióellenes küzdelmet nagyon fontosnak tartja.
Takács Szabolcs úgy fogalmazott, hogy a kormány nem tartaná helyesnek, ha Magyarországon egy másik ország azért támogatna civil szervezeteket, hogy azok bármilyen ügyben egy demokratikus és legitim módon megválasztott kormány integritását próbálják aláásni.
„Ez nem lehet senkinek sem az érdeke” – húzta alá Takács Szabolcs, hangsúlyozva, hogy az Európai Unión belül adottak a keretek a korrupcióellenes fellépéshez. A Miniszterelnökség államtitkára elmondta, hogy a többi tagállam képviselői tudomásul vették a magyar aggályokat, egyúttal jelezte azt is, hogy nem csak Magyarországról van szó, mert az Egyesült Államok két tucat országot említ, és ezek közül legalább hétnek-kilencnek uniós tagállamnak kell lennie.
Takács Szabolcs szerint nem szerencsés, ha Magyarország egyik legfontosabb szövetségese ilyen eszközhöz folyamodik, pedig a partnerségben higgadtságra volna szükség. Kitért az Egyesült Államokkal zajló uniós szabad kereskedelmi tárgyalásokra, s elmondta, hogy nem jó, ha olyan politikai hangulat alakul ki, amely gyengíti vagy aláássa a tárgyalásokat bármelyik oldalon.