A szélsőjobboldali politikusnál, úgy tűnik, azért szakadt el a cérna, mert az Egyesült Államok nemrégiben feloldotta a titkosítását egy 1987-es jelentésnek, amely bepillantást enged az izraeli atomfegyverprogramba. Izrael nem akart közel-keleti atomfegyverkezési versenyt, és soha nem ismerte be, hogy van atomfegyvere. Zeid egy interjúban azt is nehezményezte, hogy az Egyesült Államok hamarosan megegyezhet Iránnal a közel-keleti ország atomprogramjáról, noha a brit politikus szerint az irániak szerinte ki akarják irtani az izraelieket.
Zeid úgy látja, hogy hivatali ideje lejárta után Izraelnek el kellene rabolnia Obamát, és csakúgy, mint Adolf Eichmannt 1960-ban, háborús bűnösként bíróság elé kellene állítania. Eichmannt Izrael 1962-ben kivégezte.
Ismert, az Egyesült Államok és Izrael között nem éppen harmonikus a viszony, részben a már említett iráni atomprogrammal kapcsolatos megállapodás terve miatt. A Nyugat ugyanis rájött, katonailag szüksége van Teheránra, majd Washington a diplomácia szintjén is nyitott az évtizedekig páriaként kezelt Irán felé, amely cserébe hajlandónak tűnt harcba szállni az erősödő IÁ ellen.
Zeidnek nem a mostani volt az első kemény húzása: tavaly például arról beszélt, hogy London egyes részein a fehérek etnikai tisztogatás áldozatai lettek, mivel Ilfordban csak a lakosság 42 százaléka volt fehér a 2011-es felmérés alkalmával.
Jeremy Zeid a UKIP szóvivője szerint múlt héten egészségügyi okokra hivatkozva lemondott egyénijelölt-státuszáról, a párt pedig elfogadta a visszalépést.