John Dramani Mahama ghánai elnök csütörtök este közölte: Accrában a benzinkútnál történt robbanás és a heves esőzések okozta áradásokban összesen 150 ember halt meg. Bejelentette, hogy az országban háromnapos gyászt tartanak az áldozatok emlékére, és 12 millió dollárt különítenek el a kármentésre.
Accrában felhőszakadás következtében a víz elöntötte a város egyes részeit. A benzinkútnál a robbanást az okozta, hogy a beomló vízzel egy közeli tűzrakáshoz szivárgott az üzemanyag. Először egy közeli teherautó-parkolóban ütött ki a tűz, majd átterjedt a benzinkútra.
A robbanás idején azért tartózkodtak sokan a töltőállomásnál, mert a szakadó eső elől kerestek menedéket. A tűzoltóság szóvivője korábban közölte, hogy 96-an haltak meg a benzinkútnál történt robbanásban.
A körzetben több lakóház is leégett, a tűzoltók csak többórás munkával tudták megfékezni a lángokat.