Tunisz központjában egy busz robbant fel, az elnöki hivatal szerint – amely legkevesebb 15 halálos áldozatról számol be – merénylet történt. A jármű az elnöki gárda fegyvereseit szállította. A tunéziai állami televízió beszámolója szerint a busz is az államfő védelmét ellátó szervezethez tartozott.
A Le Figaro arról számol be, hogy a robbanást alighanem egy, a busz oldalára rögzített robbanószerkezet okozta. Bédzsi Káid esz-Szebszi tunéziai elnök szükségállapotot rendelt el, és kijelentette, hogy országa háborúban áll a terrorizmussal. Az elnök tévés beszédében a nemzetközi közösség segítségét kérte és közös fellépést sürgetett a terrorral szemben.
A robbantás Tunisz központjában, a belügyminisztériumtól néhány száz méterre történt. Az őrség tagjai épp szálltak fel a buszra, hogy a külvárosban lévő elnöki palotába utazzanak. Egy biztonsági forrás szerint vélhetően az őrség egyik tagja hajtott végre öngyilkos merényletet.
Beszámolók szerint a robbantás helyszínét gépkarabélyokkal felfegyverkezett rendőrök lepték el, a környező utcákat lezárták.
Mint a Daily Mail írta, a robbantás tíz nappal azután történt, hogy a hatóságok magasabb fokozatú biztonsági készültséget rendeltek el. November elején pedig a bejelentés szerint lecsaptak egy terrorista sejtre, amelyik merényleteket tervezett rendőrségeken és hotelekben Sousse város környékén, százötven kilométerre délkeletre Tunisztól.
A merénylet a főváros központját átszelő, kétszer háromsávos V. Mohamed sugárúton történt, a BBC helyi tudósítója szerint akkor, amikor az utakon a forgalmat egyébként akadályozta a heves esőzés, áradás. A lap azt írta, a sugárút nemcsak több jól örzött minisztérium közelében található, de kávézók, üzletek, mozik is körülveszik. A környék a robbanás idejekor is tele volt. A BBC hozzátette: az is sokkolta az embereket, hogy a támadók ha valóban támadás történt, olyan közel tudtak kerülni az elnöki testőrséghez.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium az MTI-t úgy tájékoztatta, hogy a rendelkezésre álló információk szerint nincs magyar állampolgár a halálos áldozatok és a sérültek között. A tuniszi magyar nagykövetség folyamatosan tájékozódik, kapcsolatban áll a helyi hatóságokkal.
Ez idén már a harmadik súlyos merénylet az észak-afrikai országban: márciusban a fővárosi Bardo Múzeumban 21 halálos áldozatot követelt egy támadás, júniusban pedig Sousse turisták körében népszerű nyaralóhelyén gyilkolt meg egy fegyveres 38 külföldit. Mindkét merényletet az Iszlám Állam vállalta magára. Az a CNN szerint egyelőre tisztázatlan, ki követte el a mostani támadást.