Szijjártó Péter az egyórás találkozó után elmondta: alapvetően két kérdést érintettek Netanjáhúval. „Természetesen a migránsválság és annak Európára gyakorolt biztonsági hatásai jelentették az egyik legfontosabb témát, a másikat pedig a kétoldalú együttműködés, és azon belül is a gazdasági együttműködés fejlesztése” – mondta.
A külgazdasági és külügyminiszter a találkozón úgy vélekedett, hogy Európa biztonsági kockázata rendkívüli módon megnőtt az elmúlt időszakban, mert százezerszámra érkeztek az Európai Unió területére illegális bevándorlók mindenfajta szabályozás és ellenőrzés nélkül. „Ez a tény gyakorlatilag védtelenné tette Európát olyan cselekményekkel szemben is, mint amilyeneket az elmúlt néhány napban sajnos megtapasztaltunk” – hangsúlyozta a miniszter. „A párizsi események egyértelműen ébresztőt fújtak Európának, jelezve, hogy sok minden nem mehet úgy tovább, mint eddig, sok tekintetben változtatni kell” – tette hozzá a hét végi véres merényletekre utalva.
Európának képesnek kell lennie arra, hogy megvédje saját magát, a saját határait. „Határaink védelme nélkül Európa továbbra is védtelen” – idézte Szijjártó Péter a megbeszélésen elhangzottakat. Kijelentette: Magyarország az egyetlen EU-tagország, amely elmondhatja magáról, hogy megfékezett egy napi hat-tízezer fős illegális beáramlási hullámot. „Annak vagyunk a sikeres példája, hogy a határok védelmével meg lehet védeni egy országot, ezért úgy gondolom, határok védelmével meg lehet védeni egy kontinenst is” – mondta a miniszter.
„Izraelben kifejezetten értik, és értékelik ezt a magyar álláspontot” – közölte a külügyminiszter. „Egyetértettünk abban is a miniszterelnökkel, hogy ha nem tudjuk kezelni a kiváltó okokat, akkor hosszú távon sem lesz megoldás erre a rendkívüli válságra és kihívásra. Éppen ezért a közel-keleti és észak-afrikai térség destabilizált részein minél előbb békét és stabilitást kell teremteni, meg kell hozni az ezt elősegítő intézkedéseket. Enélkül nagyon-nagyon hosszú, elhúzódó válságra kell felkészülni” – mondta a miniszter.
Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!