Tony Abbott: A Nyugat felsőbbrendű, mint az iszlám

A volt ausztrál kormányfő szerint ki kell mondani: a kultúrák nem egyenlők, és nagy a baj az iszlámmal.

VZ
2015. 12. 10. 16:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Abbott arra is felszólította az ausztrálokat, hogy fejezzék be a folytonos „mentegetőzést az értékeik miatt”. A szeptemberben a saját párttársa által megpuccsolt, azóta cserepadon ülő Abbott azt várja a Nyugattól, álljon készen arra, hogy

„kihirdesse kultúránk felsőbbrendűségét azok számára, akik Isten nevében ölnek. Nem tagadhatjuk tovább, hogy óriási problémák vannak az iszlámmal”

– írta véleménycikkében a Sydney Daily Telegraph-ban.

A tekintélyes munkáspárti politikus, Ed Husic erre azzal vádolta meg Abbottot, hogy a volt kormányfő a szélsőséges amerikai konzervatív elemeket importálná Ausztráliába, hogy „trumpizálja” azt – utalt az USA-beli republikánus elnökaspiránsra, Donald Trumpra, aki korábban kijelentette, minden muszlim előtt le kell zárni az Egyesült Államok határait.

A korábban papnak is tanult, hívő katolikus Abbott azt is írta, hogy az ausztráloknak

„be kellene fejezniük a folyamatos mentegetőzést azokért az értékekért, amelyek szabaddá, igazságossá és virágzóvá tették az országot”.

Egy másik munkáspárti vezető, Bill Shorten szerint ez az uszító hangnem aláássa a társadalmi együttélést és a kölcsönös tiszteletet, és árthat a nemzetbiztonság fölött őrködő szakszolgálatok munkájának is.

Abbottot az ausztrál emberi jogi tanács vezetője is kritizálta, szerinte nagyon óvatosnak kell lenni, mielőtt az ember ráhúzza a vizes lepedőt az iszlámra vagy az Ausztráliában élő muzulmánokra, személyes példaként pedig megemlítette, hogy a munkája során csak békés muszlimokkal találkozik, ezért

inkább azt kellene kideríteni, hogy „az a néhány”, aki radikalizálódik, miért teszi.

Malcolm Turnbull miniszterelnök szerint Abbottnak joga van a véleményéhez, ugyanakkor figyelembe kell venni, hogy a muzulmánok nagy többsége szintén megrémült a terrortámadásoktól, az Iszlám Állam terroristáit pedig a nagy muzulmán országok vezetői is elítélték. „Abban pedig minden bizonnyal egyetértünk, hogy nem szabad az ellenségünk kezére játszani és minden muszlimra rásütni a bélyeget néhány hittársuk tetteiért”.

Ausztráliában egyébként, idézte fel a Telegraph, bár már hat szélsőséges muzulmán terrortámadást hiúsítottak meg a hatóságok, volt, amikor nem jártak sikerrel, mint például a sydney-i kávéházi túszdráma esetében. Ezért szigorították a terrorellenes törvényeket, például megfosztották állampolgárságuktól azokat a kettős állampolgárokat, akikről kiderült, hogy harcokban vagy terrorcselekményekben vettek részt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.