Hillary Clinton: Kiderítem, mi az igazság az ufókról

Szokatlan választási ígéretet tett a demokrata politikus.

Lakner Dávid
2016. 01. 05. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„A végére járok, mi a helyzet az ufókkal, ha én leszek az Egyesült Államok következő elnöke” – ígérte a demokrata párti Hillary Clinton a Mirror cikke szerint. A volt külügyminiszter úgy véli, mostanra már felkerestek bennünket a földönkívüliek. A politikus mindezt New Hampshire-ben, egy kampányrendezvényen válaszolta egy újságíró kérdésére.

Clinton elmondta, ha novemberben megválasztják az Egyesült Államok első női elnökévé, különítményt küld az 51-es körzetbe, hogy az utánajárjon az földönkívüli-rejtélynek. A nevadai bázisról sok ufóhívő tartja úgy, hogy a marslakók technológiáját vizsgálják ott szakértők. A CIA egyébként 2013-ban ismerte el, hogy ezen a területen felderítő eszközöket, illetve fegyvereket teszteltek.

A politikus kampányát vezető John Podesta korábban úgy nyilatkozott: nyilvánosságra kell hozni minden aktát, hogy az emberek megismerhessék az igazságot. Podesta már tavaly is meglepte az embereket egy Twitter-bejegyzésével: a legjobban azt sajnálta 2014-ben, hogy még visszavonulása előtt nem hozta nyilvánosságra az ufóaktákat.

Tavaly már Bill Clinton is beszélt arról Jimmy Kimmelnek, hogy nem lenne meglepve, ha marslakók felkeresnék a Földet, de azért reméli, ez nem úgy nézne ki, mint A függetlenség napja című filmben. A volt elnök azt is mondta, hogy körülnézett az 51-es körzetben, s nem találkozott marslakókkal. Elnöksége alatt, 1993-ban már felkereste Clintont a milliárdos Laurance Rockefeller, hogy hozza nyilvánosságra az ufóaktákat. Clintonék még találkoztak is vele 1995 augusztusában Wyomingban.

Korábban már Podesta bejegyzése is fellelkesítette az ufóhívőket, akik úgy gondolják, ha Clintonék vannak hatalmon, kiderül a nagy igazság a földönkívüliekről.

A kampány során korábban leginkább a republikánus Donald Trump borzolta a kedélyeket mondataival: egyebek között kijelentette, hogy nem szabad beengedni egy muszlimot sem az Egyesült Államokba, korlátozni kell az internetet, s vulgáris kijelentéseket tett Clintonra is.

Trump legutóbb arról beszélt, hogy Clinton rossz döntései szükségtelen haláleseteket okoztak a Közel-Keleten. „Dilettáns döntéseivel szörnyű haláleseteket okozott, mostani problémáink jó része miatta keletkezett. Mondhatnánk azt is, hogy a jelenlegi migrációs hullámot ő idézte elő” – jelentette ki a CBS televízióban vasárnap délelőtt. Így látta egyébként decemberben a libertárius Reason szerzője is, aki arról írt: Trump tényleg szörnyű jelölt, de láthatólag nézetei nem képezik részét a republikánus fősodornak. Clinton viszont szörnyűbb szerinte, mert esélyes a győzelemre, az ő politikája pedig közvetlenül is hozzájárult korábban a Közel-Kelet instabilitásához.

Hillary Clinton ráadásul nemcsak a közel-keleti válsághoz járult hozzá, de feltehetően az igazságszolgáltatás munkájába is beavatkozott a Reason hétfői cikke szerint. A lap a The Washington Postot szemlézve írta: Clinton a bengázi terrortámadás után, 2012. szeptember 14-én több gyászoló családnak is arról beszélhetett, hogy le fognak tartóztatni egy filmest.

Nem sokkal később letartóztatták Nákúla Bászeláj Nákulát. A kopt rendezőnek a merénylethez nem volt köze, viszont filmjének előzetesét vádolták azzal, hogy előidézte a támadást. A hatóságok úgy vélték, hogy a Sam Bacile álnéven alkotó filmes művével kimerítette az iszlamofóbia és a gyűlöletbeszéd kategóriáját. Nákúla fejére iszlamista vezetők is vérdíjat tűztek ki, miután filmjében az iszlamista világban látható terrorizmus kultúráját bírálta.

A Reason szerint ha Clinton valóban arról beszélt, amit több család is állít, az azt jelenti: a közvetlen felelősséget terhelte rá a filmesre, szemben az iszlamista támadókkal. A politikus állítólag azt mondta egy gyászolónak: „le fogjuk tartóztatni a filmest, aki felelős a fiad haláláért”. Clinton ezzel egy olyan eljárást jósolhatott meg külügyminiszterként, amely két héttel később indult el.

Kabinetszinten egyébként leginkább Hillary Clinton felelt a líbiai amerikai intervencióért – jegyezte meg a Reason.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.