Több ágazat dolgozói sztrájkolnak a franciáknál

A taxisok, tanárok, közalkalmazottak és légi irányítók is beszüntették a munkát Franciaországban kedden.

MTI
2016. 01. 26. 19:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakszervezetek felhívására ugyancsak tüntetések voltak a közalkalmazotti szférában, amelynek 5,6 millió alkalmazottját 2010 júliusa óta sújtja a költségvetési szigor. A béremelésért küzdő hivatalnokokhoz csatlakoztak a középfokú oktatás tervezett reformját bíráló tanárok, valamint a légi irányítók is. Nemcsak a bérek vásárlóerejének csökkenését, hanem a munkahelyek megszűnését is kifogásolják az érdekvédők, különös tekintettel az oktatási és az egészségügyi szférára. A párizsi repülőtereken a járatok egyötödét törölték a sztrájk miatt.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.