Panama-iratok: ötből négy brit nincs meglepve

Egy felmérés szerint a megkérdezettek csak két százaléka mondta, hogy nagyon meglepték a hírek.

MD
2016. 04. 08. 13:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A britek túlnyomó többségét, 82 százalékát nem lepte meg, ami napvilágra került a Panama-iratok nyilvánosságra hozásával – írja az Independent a YouGov közvélemény-kutató felmérésére hivatkozva. Az 1600 megkérdezettnek mindössze 2 százaléka válaszolt úgy a feltett kérdésre, hogy „nagyon meglepték” a hírek, 8 százalékát „némiképp meglepték” az offshore-ügyek, 51 százalék pedig „egyáltalán nem lepődött meg” az olvasottakon. A többiek – leszámítva azt a 11 százalékot, amely nem válaszolt – „nem kifejezetten lepődtek meg” a Panama-iratokban foglaltak kapcsán.

A YouGov vizsgálatából kiderült, hogy csaknem háromévi mélypontra süllyedt azoknak a brit választóknak az aránya, akik elégedettek David Cameron miniszterelnök tevékenységével, az adóelkerülés elleni fellépés ügyében pedig jóval kevesebben bíznak meg benne, mint a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetőjében. A konzervatív párti Cameron munkáját a választók 34 százaléka tartja megfelelőnek, az elégedetlenek aránya viszont 58 százalék – írja az MTI.

Ez 2013 júliusa óta nem mért támogatottsági mélypont, és most fordult elő első ízben, hogy a Cameron munkájával elégedettek és elégedetlenek arányának különbsége rosszabb megítélést mutat, mint a Munkáspárt élén álló Jeremy Corbyn esetében.

A cég felmérése arra is kitért, hogy a választók kit tartanak megbízhatóbbnak az adóelkerülés problémájának kezelésében, és Cameron itt sokkal rosszabb eredményt ért el, mint munkáspárti riválisa.

Mint azt megírtuk, David Cameron brit miniszterelnök beismerte: neki és feleségének is részesedése volt az édesapja tulajdonában álló offshore befektetési alapban, mielőtt 2010-ben harmincezer fontért eladták.

A Mossack Fonseca panamai ügyvédi iroda offshore cégalapítási tranzakcióiról minap kiszivárogtatott milliónyi bizalmas dokumentumokból kiderült ugyanis, hogy Ian Cameron, a kormányfő 2010-ben elhunyt apja társtulajdonosa és társigazgatója volt egy offshore befektetési cégnek, amelyet bahamai és svájci székhellyel hoztak létre a Mossack Fonseca közreműködésével. A brit sajtóban a héten több bíráló írás is megjelent Cameron édesapjának cégéről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.