A miniszterelnöknek a Blairmore Holdings nevű offshore alapítvánnyal kapcsolatban tettek fel kérdéseket, mely édesapja, Ian tulajdonában állt – írja a BBC.
Cameron azonban az ITV Newsnak azt is mondta: nem volt rejtegetnivalója, és rendesen adóztak a részesedés eladásából származó nyereségből. Jeremy Corbyn, a brit Munkáspárt vezetője azonban arra kérte a miniszterelnököt, hogy tegye közzé adóbevallását.
A Downing Street tájékoztatása szerint Cameron és felesége 1997 áprilisában 12 497 fontért vásárolta meg részesedését és 2010-ben 31 500 fontért adta el azt. A hatályos törvények értelmében magáért az eladásból származó profitért nem kellett különadót fizetnie, hiszen a sapka személyenként 10 100 fontnál volt meghúzva, így azt pont megúszták. A miniszterelnök ugyanakkor hozzátette, hogy minden más jellegű kötelezettséget befizettek a papírok után.
John Mann munkáspárti képviselő a Twitteren azt írta: a miniszterelnök egyetlen választása a lemondás.
Ismert, a Süddeutsche Zeitung című német lapnak több százezer offshore cég titkos adatát szivárogtatta ki egy titkos forrás a Mossack Fonseca panamai ügyvédi irodától, amely névtelen offshore vállalatokat kezel ügyfelei számára a világ számos részén. Ezekkel a cégekkel a tulajdonosok feltételezhetően el tudják rejteni üzleti tevékenységüket, vagyonukat.
Az iroda tranzakcióiról kiszivárogtatott hatalmas mennyiségű bizalmas dokumentumokból kiderült, hogy a kormányfő 2010-ben elhunyt édesapjának, Ian Cameronnak részesedése volt egy offshore befektetési cégben, amelyet bahamai és svájci székhellyel hoztak létre a Mossack Fonseca közreműködésével.
Szerdai közleményében a Downing Street hangsúlyozta: a brit miniszterelnöknek és közvetlen családtagjainak nincsenek olyan befektetései offshore alapokban, amelyekből „a jövőben” anyagi hasznuk származna.