Indiana állam döntött a republikánus elnökjelölt-aspiránsok versenyéről. A populista iparmágnás, Donald Trump simán nyerte az előválasztást az államban, ezt követően adta fel a versenyt a mögötte másodikként araszoló Ted Cruz, majd véletlenül kétszer is arcon csapta saját feleségét – Cruz kampányát itt foglaltuk össze bővebben.
Így ketten maradtak versenyben, de John Kasichnek kevesebb delegátusa volt, mint a már rég, március közepén kiszállt Marco Rubiónak. Kasich előbb még bizonygatta, hogy versenyben marad. Helyi idő szerint kedd éjjel a kampánymenedzsere még olyan levelet küldött a támogatóiknak, hogy miután Cruz kiszállt, nekik kell megállítaniuk Donald Trumpot, és egyesíteni kell a pártot, hogy Hillary Clintont is le lehessen győzni. Ám a nap folyamán elkezdtek kiszivárogni a hírek arról, hogy feladja. Aztán a CNN két különböző forrásra hivatkozva azt írta, hogy közép-európai idő szerint este tizenegykor Columbus városában bejelenti: kiszáll az előválasztási kampányból.
A korábbi Lehman Brothers-alkalmazott Kasichet sokan az előválasztás fekete lovának tartották, Jeb Bush és Marco Rubio mellett ő tűnt a legelfogadhatóbbnak a pártelit számára. Legtöbb erőforrását a New Hampshire-i, korai előválasztásra koncentrálta, nem szerepelt rosszul, de csak második lett. A verseny során olyan híres lapok támogatását nyerte el, mint a The New York Times és a The Boston Globe. Ám a választókkal való közvetlen kapcsolattartásban nem remekelt, sokszor adott népszerűtlen válaszokat nagygyűléseken feltett kérdésekre.
Kasich kampánya összességében nem volt túl sikeres: mindössze otthonában, Ohio államban tudott győzelmet aratni – itt ő a kormányzó. Ezt megelőzően is voltak már olyan hangok, hogy Kasichnek ki kellene szállnia a versenyből, mégsem tette meg. Sokszor inkább egyetértett a demokrata fősodorral, mint a republikánusokkal, néhányszor maga is viccelődött azzal, hogy a demokrata előválasztáson sikeresebb lett volna. Nos, lehet, hogy tényleg így van.