Nem tudja az elnökjelölt, mi az az Aleppó

Gary Johnson részt venne az elnökjelöltek tévévitáján, de Mitt Romney támogatása ehhez nem elég.

Földi Bence
2016. 09. 08. 13:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Remélem, hogy a szavazók láthatják az őszi vitaszínpadokon az egykori republikánus kormányzókat, Gary Johnsont és Bill Weldet”

– ezt tweetelte Mitt Romney, Massachusetts korábbi első embere, a 2012-es elnökválasztás republikánus jelöltje. Két hónapja nem tett közzé semmit a közösségi oldalon, de nem csak ezért érdekes, hogy a világszerte ismert politikus a Libertárius Párt aspiránspárosa mellett állt ki.

Romney – aki ki nem állhatja Donald Trumpot – közeledésének egyébként van előzménye: júniusban arról beszélt, meg akarja ismerni Johnsont, hogy megbizonyosodjon arról, érdemes-e rá szavazni. A Demokrata Párt július végi jelöltállító konvencióján részt vett maga Johnson is, akkor azt mondta a USA Todaynek, hogy beszélt Romney-val. Ugyan Romney hivatalosan nem Johnsont támogatja, utóbbi azt mondta, tudja, milyen nehéz megválasztott republikánus vagy demokrata politikusként egy harmadik párti jelöltről pozitívan nyilatkozni.

###HIRDETES###

Amint arról már egy hónapja beszámoltunk, a szeptember 26-ai első elnökjelölti tévévitán Johnson is szeretne ott lenni. Ám ha az ember nem a Republikánus vagy a Demokrata Párt színeiben indul a Fehér Ház kulcsaiért, két lécet is meg kell ugrania. Az egyik – és ezt Johnson már teljesítette –, hogy minden államban rákerüljön a szavazólapokra. A másik, hogy a pártfüggetlen Elnöki Viták Bizottsága által meghatározott követelményeknek eleget tegyen: öt országos közvélemény-kutatásban kell elérje a 15 százalékos népszerűséget néhány héttel az esemény előtt.

Csakhogy Johnson nem áll túl jól: ugyan egyes felmérések szerint 12 százalékon áll, a tíz fontos felmérés adatait összegző Real Clear Politics szerint átlagosan csupán 8,6 százalékos az eredménye. Mutatója ráadásul stagnál, nem látszik növekvő tendencia – igaz, csökkenő sem.

###HIRDETES2###

A népszerűbbé válást nyilván az sem segíti, ha Gary Johnson olyan egyszerű kérdésekre sem tud válaszolni, hogy: „Mit csinálna Aleppóval, ha elnökké választanák?” Ezt az MSNBC tévécsatorna riportere tette fel csütörtök reggel a libertárius elnökjelöltnek, a kérdést pedig ez a dialógus követte:


Ezt követően picit próbálta fitogtatni külpolitikai jártasságát, azt feszegette, melyik csoport kivel van Szíriában, de Barnicle-t és a másik riportert, Joe Scarborough-t nem tudta meggyőzni arról, hogy érdemes lehet olyan jelöltre szavazni, aki azt sem tudja, eszik-e vagy isszák egy globális válsággóc epicentrumát. Scarborough szerint ez olyan, mintha 1991-ben valaki megkérdezte volna, mi az a Szarajevó.

Az aleppós bakit követően a Libertárius Párt elnöke, Nicholas Sarwark cinikus közleményt posztolt Facebookra. „Örülök, hogy ránéztetek a Wikipédián, és rákerestetek a Google-ben, hogy megtudjátok, mi Aleppó és hogy hol van” – kezdte, ehhez Google Trends-grafikont is csatolt kommentben, amely szerint az Aleppóra vonatkozó keresések száma ugrásszerűen megugrott az USA-ban.

„Most, hogy szakítottatok időt az okosodásotokra, mi arra a kérdésre a válasz, hogy »Mit csinálna Aleppóval, ha elnökké választanák?«” – folytatta Sarwark. Szerinte nem is lehet jó választ adni arra, hogy mit tenne az ember egy polgárháború sújtotta ország egyetlen városával. „Van egyáltalán értelme ennek?” – zárta kérdéssel a posztot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.