Megszólalt a londoni merénylő felesége

Rohey Hydara részvétet nyilvánított az áldozatok családtagjainak, és elítélte férje tettét.

MN
2017. 03. 28. 10:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Elsőként szólalt meg a támadással kapcsolatban a londoni merénylő, Khalid Masood felesége. Rohey Hydara közölte, sokkolták és elszomorították a történtek, és elítéli férje tettét. A rendőrségen keresztül kiadott közleményében részvétet nyilvánított az elhunytak családtagjainak, és gyors felépülést kívánt a sérülteknek. Emellett azt kérte, mindenki tartsa tiszteletben családja privát szféráját, különösen a gyermekekét – írja a The Guardian.

Hydara nyilatkozata előtt Masood édesanyja, a 69 éves Janet Ajao is együttérzését fejezte ki az áldozatok hozzátartozói számára. Hozzátette, hogy nem ért egyet Masood nézeteivel.

Neil Basu, a londoni rendőrség főparancsnok-helyettese hétfőn azt monda, Masood egyértelműen érdeklődött a szélsőséges dzsihadista eszmék iránt, a rendőrség mégsem talált olyan nyomokat, hogy köze lett volna akár az Iszlám Állam, akár az Al-Kaida terrorszervezethez.

A rendőrségi vezető, aki a Scotland Yard országos terrorelhárítási tevékenységének összehangolását irányítja, kiemelte: bár az Iszlám Állam a támadás után nem sokkal közölte, hogy Masood a szervezet katonája volt, arra sincsenek bizonyítékok, hogy terrorcselekményének terveit előzetesen másokkal megbeszélte volna. Neil Basu szerint annak ellenére sincsenek erre utaló értesülések, hogy Masood a máshol elkövetett legutóbbi merényletek alacsony technikai szintű, kis költségű módszereit használta, és az Iszlám Állam vezetői mostanában éppen ilyen típusú támadásokra ösztönzik a terrorszervezet követőit.

A Scotland Yard főparancsnok-helyettese megerősítette: Masood nem tűnt fel a belbiztonsági és a terrorelhárító szolgálatok radarernyőjén, és nem folyt ellene vizsgálat terrorcselekmények előkészítésének gyanújával.

A véglegesnek tekinthető adatok szerint ötvenen sérültek meg a támadásban, és a rendőrök által lelőtt merénylővel együtt öten haltak meg. A halálos áldozatok között van egy rendőr is, a 48 éves Keith Palmer, akit a támadó a parlament kapujánál megkéselt. Masoodot ezután lőtte le a parlamentnél járőröző fegyveres rendőri osztag. A rendőr meggyilkolása előtt Masood bérelt járművével nagy sebességgel a gyalogosok közé hajtott a Westminster híd zsúfolt járdáján, 250 méter hosszan végiggázolt rajta. A három civil áldozat a gázolásos merényletben vesztette életét. A Scotland Yard hétfői ismertetése szerint a merénylő gépkocsijának sebessége elérhette az óránkénti 122 kilométert.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.