Nikki Haley a CNN televízió vasárnap adásba kerülő State of the Union című műsorában a Reuters előzetese szerint elmondta: „Nem látunk lehetőséget a békére Szíriában, amíg Aszad ott van”, utalva a civilek ellen elkövetett szíriai gáztámadásokra.
Rex Tillerson amerikai külügyminiszter ugyanakkor türelmesebbnek tűnt Aszaddal szemben, amikor szombaton azt hangsúlyozta, hogy Washington számára a legfontosabb az Iszlám Állam legyőzése.
„Reméljük, hogy Oroszország úgy dönt, hogy konstruktív szerepet játszik és támogatja a tűzszünetet, egyrészt a védnöksége alatt folyó asztanai tárgyalásokon, másrészt Genfben” (az ENSZ közvetítésével folyó konzultációkon) – idézi szavait az MTI.
Tillersorn Hozzátette: „Ha sikerült tűzszünetet létrehoznunk a szíriai stabilizációs övezetekben, reményeink szerint biztosítottak lesznek a feltételek, hogy megkezdjünk egy hasznos politikai folyamatot”.
A szíriai hadsereg szombaton ismét légicsapásokat mért a lázadók kezén lévő Idlíb tartományra – üzenetértékű, hogy a szír harci gépek sajtóértesülések szerint ugyanarról a légi bázisról szálltak fel, amit az amerikai hadsereg Tomahawk-rakéták tucatjaival lőtt péntek hajnalban, válaszként a korábbi, 80 civil áldozattal járó vegyi támadásra. Az újabb szír légitámadásban az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelő Központja és a polgári védelem szerint tizennyolcan haltak meg, közöttük öt gyermek.
Michelle Howard, az amerikai haditengerészet egyik magas rangú tisztje szombaton azt mondta a Reutersnek nyilatkozva, hogy az amerikai légicsapások megsemmisítették a homszi légibázison a vegyi fegyverek szállításához szükséges infrastruktúrát, és ha szükséges, újabb csapásmérésre is készek Szíriában.
Nikki Haley ENSZ-nagykövet kijelentésére orosz reakció is érkezett: Konsztantyin Koszacsov, az orosz Szövetségi Tanács, a parlament felsőházának külügyi elnöke egyszerűen szabotázsnak, a szír hatalom és az ellenzék közötti párbeszéd akadályozásának nevezte az amerikai ENSZ-nagykövet kijelentését. Oroszország ugyanakkor elutasítja a szíriai ellenzék követelését, hogy az elnök távozzon a hatalomból, az amerikai légicsapás után pedig cirkálórakétákkal felszerelt fregattját, a Grigorovics Admirálist küldte Szíria partjaihoz, Tartúsz kikötővárosba.