A korrupcióról írt, bebörtönözték

Legkevesebb 34 újságírót börtönöztek be tavaly Kínában a „felforgatásra ösztönzésről” vagy „államtitkok felfedéséről” szóló „homályos” törvények alapján.

PR
2012. 01. 22. 11:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A HRW szerint „a cenzúra általi korlátozások továbbra is fenyegetik azokat az újságírókat, akiknek a cikkei nem igazodnak a hivatalos irányelvekhez”. A jelentés kiemeli Csi Csung-huaj esetét, akit 2008-ban négy évre ítéltek zsarolásért, miután bírálta Santung tartomány kormányzatának a korrupcióját, majd a büntetést tavaly nyolc évre növelték.

A kínai sajtó már addig is erélyes ellenőrzését tavaly még tovább szigorították a kormány abbeli félelmében, hogy az arab világ tekintélyelvű rezsimjei elleni felkelések követőkre találhatnak Kínában. Júliusban felszámolták a Csungkuo Csingcsi Sipao című gazdasági napilap közvélemény-kutató szolgálatát, két másik, igen népszerű pekingi lap vezetőségét pedig leváltották.

A Human Rights Watch elítélte az újságírók elleni erőszakos cselekményeket is. Szeptemberben a nyílt utcán megölték Li Hsziang újságírót, aki egy nagy vihart kavaró étolajbotrány ügyében vizsgálódott: a 14 tartományra kiterjedő hálózat mintegy száz tonna olajat gyártott már használt, az éttermek mögötti csatornákból kikotort, illetve vásárolt olajmaradékokból.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.