Az államfő szerint minderre azért van szükség, hogy „megerősítsék az állam szerkezetét és a reformok bevezetését”. Tokajev egyúttal arra is javaslatot tett, hogy az elnök ezentúl csak egy hétéves ciklust tölthessen be, és utána ne lehessen újraválasztani. Az eddigi szabályozás szerint Kazahsztánban öt évre választottak államfőt, akit egymás után legfeljebb kétszer lehetett újraválasztani. Az előre hozott parlamenti választásokat 2023 első felében tartanák a tervek szerint.
A közelgő választások kulcsfontosságúak lesznek, ugyanis a pártok az új intézkedések értelmében egyszerűbben nevezhetnek, emiatt arra számít a kormány, többen fogják jelöltetni magukat.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!