Ki lehet a Zelenszkijjel összeszólalkozó miniszter utóda?

Brit sajtóértesülések szerint Tom Tugendhat követheti a leköszönő Ben Wallace-t a védelmi miniszteri poszton, de többek között Penny Mordaunt (a koronázás elhíresült kardhordozója) neve is szóba került.

Magyar Nemzet
Forrás: The Telegraph2023. 07. 17. 6:17
Ben Wallace brit védelmi miniszter (Fotó: The Political Room / Twitter)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Wallace a Sunday Times hetilapnak adott interjúban jelentette be, hogy lemond védelmi miniszteri posztjáról a kabinet következő átalakítása alkalmával. Mint fogalmazott, nem indul a következő parlamenti választáson, de kizárta, hogy „idő előtt” távozik.

Ben Wallace három miniszterelnök mellett dolgozott védelmi miniszterként, és kiemelt szerepet játszott az Egyesült Királyság válaszában az ukrajnai háborúra. A BBC brit közszolgálati média forrásai szerint a kormány következő átalakítása szeptemberben esedékes. Rishi Sunak miniszterelnök állítólag azt tervezi, hogy „felrázza topcsapatát”, de dátumot nem erősítettek meg. 

Közvetlenül a hír bejelentését megelőzően Wallace összeszólalkozott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, miután arról beszélt, hogy a Kijevet fegyverekkel támogató szövetségesek „nem az Amazon házhoz szállító cég”, utalva az ukrán államfő követelőző stílusára

Később kínos magyarázkodással tisztázta szavait Wallace.

Az 53 éves politikus azt követően fejtette ki terveit a Sunday Timesnak, hogy több napja találgatások folynak esetleges távozásáról. Indoklása szerint családi okok állnak a háttérben.

Borítókép: Ben Wallace brit védelmi miniszter (Forrás: The Political Room/Twitter)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.