Kiemelte, miután az Egyesült Államok részéről akadozik Ukrajna támogatása, Európának felkészültebbnek kell lennie. „Ukrajna támogatása befektetés a biztonságukba” – szögezte le.
Orbán Viktor miniszterelnök évértékelő beszédében múlt héten elmondta, előreláthatólag a parlament tavaszi ülésszakának kezdetén kerülhet sor a svéd NATO-tagság ratifikációjára.
Mindeközben Svédország és Magyarország között folynak az egyeztetések a skandináv ország NATO-tagsága kapcsán. Hétfőn Ulf Kristersson svéd miniszterelnök arról beszélt az MTI közlése szerint, Budapestre készül, hogy személyesen egyeztessen magyar hivatali kollégájával. Kristersson szerint hazánk részéről „erős az akarat Svédország NATO-csatlakozási folyamatának véglegesítésére”.
Borítókép: Pal Jonson svéd védelmi (Fotó: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Jonas Ekstroemer)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!