Ennyien rótták le kegyeletüket a Szent Péter-bazilikában

Csütörtökön is hatalmas tömeg gyűlt össze a Szent Péter-bazilika előtt, hogy lerója kegyeletét Ferenc pápa ravatalánál. Giorgia Meloni olasz miniszterelnök is személyesen hajtott fejet a katolikus egyházfő előtt.

Forrás: MTI2025. 04. 24. 13:33
A Vatikán 2025. április 24-én közölte, hogy eddig közel 50 000 ember rótta le kegyeletét a Szent Péter-bazilikában Ferenc pápa ravatala előtt Fotó: Andreas Solaro Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A vatikáni média közlése szerint mintegy 48 ezer ember tett látogatást a bazilikában szerda délelőtt 11 óra és csütörtök reggel fél 9 között, sokan órákat álltak sorban. Mint azt korábban megírtuk, a bazilikát eredetileg szerdán éjfélig tartották volna nyitva a látogatók előtt, amit az óriási tömegre való tekintettel csütörtök reggel fél 6-ig meghosszabbítottak. A reggeli zárás után két órával később újból megnyitották a templom kapuit. Éjfél és reggel fél 6 között mintegy 13 ezer látogató járult a ravatalhoz, írta az MTI. 

Italian Prime Minister Giorgia Meloni pays tribute to Pope Francis in St Peter s Basilica on 2025-04-23. Photography by Vatican Media / CPP / HANS LUCAS. FOR EDITORIAL USE ONLY - NO MARKETING - NO ADVERTISING CAMPAIGNS.
Le Premier ministre italien Giorgia Meloni rend hommage au Pape Francois dans la basilique Saint Pierre le 2025-04-23. Photographie de Vatican Media / CPP / HANS LUCAS. RESERVE A UN USAGE EDITORIAL - PAS DE MARKETING - PAS DE CAMPAGNES PUBLICITAIRES. (Photo by Vatican Media / CPP / HANS LUCAS / Hans Lucas via AFP)
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök tiszteleg Ferenc pápa ravatala előtt a Szent Péter-bazilikában 2025. április 23-án (Fotó: Hans Lucas/AFP/Vatican Media)

Szerdán Giorgia Meloni olasz miniszterelnök is személyesen hajtott fejet az egyházfő előtt.

Ferenc pápa ravatalánál pénteken is kifejezhetik tiszteletüket a hívők a szombati temetés előtt. A Szent Péter téren tartandó szombati gyászszertartáson várhatóan 200 ezren vesznek majd részt – közölték vatikáni források. A vörös miseruhába öltöztetett, fehér püspöki süveget viselő, kezében rózsafüzért tartó argentin pápa nyitott koporsóját, a hagyományoktól eltérően, a bazilika kőpadlóján helyezték el a templom központi oltára előtt, Ferenc pápa végakaratának megfelelően.

Ferenc pápa fakoporsóját péntek este zárják le, és az egyházfő földi maradványait szombaton helyezik végső nyugalomra a római Santa Maria Maggiore-székesegyházban, ahova az egyházfő rendszeresen ellátogatott imádkozni. Az elhunyt pápa végrendeletében maga kérte, hogy elődjeitől eltérően, ne a vatikáni Szent Péter-bazilikában, hanem a Santa Maria Maggiore-székesegyházban temessék el.

„Kérem, hogy sírhelyemet a bazilika Borghese-kápolnája és a Sforza-kápolna közötti mellékfolyosó fülkéjében készítsék elő. A sír legyen a földben, legyen egyszerű, különös díszítés nélkül, a következő felirattal: Franciscus”– áll a pápa végrendeletében. A Borghese-kápolnában található az az ikon, a Salus populi romani, amely Szűz Máriát és a gyermek Jézust ábrázolja, és amely előtt Ferenc pápa rendszeresen imádkozott.

Borítókép: A Vatikán 2025. április 24-én közölte, hogy eddig csaknem ötvenezer ember rótta le kegyeletét a Szent Péter-bazilikában Ferenc pápa ravatala előtt (Fotó: AFP/Andreas Solaro)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.