Édes néném, úgy fest, megtörténhet, hogy az új kormány száz nap után beadja a kulcsot. S képzeld, köszönhetjük ezt D 209. sz. elvtársnak, Magyarország jelenlegi miniszterelnökének. Persze hangadó balos képviselők, képviselő asszonyok, meg az őket kiszolgáló sajtó hamisnak bélyegzi az általunk feltárt bizonyítékokat. Mindenki magából indul ki. A csigatévé tegnap reggeli műsorában a Medgyessy-üggyel foglalkozva végig éreztette: előfordulhat, hogy a Magyar Nemzet tódított. Ez önmagában még nem pártosság. Ám információjuk, amelyet elsőként kaptak SZDSZ-es kézből, hogy a képviselőcsoport tegnapelőtti esti ülésén, az MSZP vezérkarának könyörgésére sem szavaztak bizalmat D 209-nek, már pártossággyanús. Lehet, hogy mire ezeket a sorokat olvasod, kiderül, miként döntött az SZDSZ a koalíció jövőjét illetően. Főpolgármester- ügyben fújhatják a nagyobbik kormánypárttal való egyetértést, legalábbis tegnap még ezt mondta Kovács László, azonban ott a kultusztárca. Jelenlegi, hibát hibára halmozó vezetőjének leváltása nem csorbítaná az MSZP önmaga hangsúlyozta nimbuszát, az egész piszkot Görgeyre kennék, aztán csókolom. Ellenben, ha a liberálisok valóban liberálisok, kilépnek a koalícióból. Majd meglátjuk, lesz-e szalonna.
Eltörpülni látszik D 209 ügye mellett a szavazatok újraszámlálása, amely témáról a vasárnap esti Napló értekezett. A megszokott telefonos szavazás végeredménye szerint a betelefonálók 29,1 százaléka újraszámoltatná a szavazatokat, mert kételkedik a választások tisztaságában; 69,2 százalék ellenben nem számoltatná újra, mondván: a jobboldal is elismeri az eredményeket; a maradék 1,7 százalék most nem, ellenben a jövőben biztosítaná az újra számlálás lehetőségét. Orbán Viktor tegnap megismételt, m1-en adott interjújában megjegyezte, hogy az effajta szavazós műsorok esetében ellenőrizhetetlen a betelefonálók személye, vagyis az, kik és miért emelik fel a kagylót, s ez alapján miféle eredményt hoznak ki a műsorkészítők. Miért is görcsöl a témán a tv2, amikor az említett adásban Lendvai Ildikó, a tőle megszokott, agitpropos stílusban visongta: az egész a Fidesz politikai hisztériakeltése. A képviselőasszony figyelmét elkerülte, hogy a népi kezdeményezés a Fidelitastól ered, ezért Orbán Viktor nem is kívánt nyilatkozni az ügyben.
Volt egy érdekes vélemény a Naplóban. Vasali Zoltán politológus szerint az egész ügy azért fontos a polgári oldal számára, mert ellenzékként nehezebb betörniük a médiába. Orbán Viktor másnap a közszolgálati csatornán hasonlóképp fogalmazott: mivel a sajtó zömmel a kormányon levők kezében van, a második nyilvánossághoz kell fordulni, amelynek elsőszámú terepét a polgári körök adják. Bosszankodnak rendesen a balosok, amiért a közszolgálati csatornákat még nem tudták megkaparintani. Pechjük van, Mendreczky Károlyt például négy esztendőre nevezték ki az m1 élére, így vagy gigászi végkielégítéssel elküldik, vagy gazdaságilag teszik lehetetlenné a királyi működését. Ez utóbbit választották. A további működésre kért kölcsönt nem adták meg, mi több, eltörlik a tévé- előfizetési díjat. A keletkező hiányt majd ők pótolják. Édes néném, gondolj bele, ameddig mi, állampolgárok fizettük a tévédíjat, a miénk volt a csatorna, ha azonban a kormány fizeti, akkor az övé lesz.
Dr. Hegedűs Barbara veszi át a Dömötör Csaba parlamenti mandátumát