A legújabb kori színházművészet kiemelkedő alakjainak portréfotóiból nyílt kiállítás október közepén a Kaposvári Egyetem Csokonai Galériájában. Keleti Éva a legnagyobbak, Várkonyi Zoltán, Latinovits Zoltán, Ruttkai Éva, Kállai Ferenc, Psota Irén próba közbeni és előadás alatti mozdulatait elleső képeit megkerülhetetlen tananyagnak szánják a rendezők. A megyeszékhely egyetemének művészeti karán ugyanis szeptemberben kezdődött meg a főiskolai diplomát adó fotóriporter- és képszerkesztőképzés.
Keleti Éva bizonyára nem gondolt arra, hogy majdan „tanfotók” lesznek a képei, ő évtizedeken át „csak ült” a próbákon és a színielőadásokon, s kattogtatta a gépét. Így gyűlt össze a nyolcvannál is több színészportré, amelyből a kaposvári kamaratárlaton harminc látható. A fotóművész bekéredzkedett a balett-táncosok próbatermébe is. Ennek köszönhető, hogy alkotásai felidézik a mozgásművészet jeles hazai és külhoni képviselőit.
A fekete-fehér fotók láttán a Kaposvárott született, nemrég elhunyt színházi fotográfus, Juan Gyenes mondása jut eszünkbe. Amikor azt kérdeztem tőle, hogy miért maradt meg a fekete-fehér fotóknál, azt válaszolta: mert egy bizonyos Rembrandt megmutatta neki, hogy a fekete és a fehér is egy szín. Van százféle fekete és százféle fehér.
Keleti Éva kiállítását november 8-ig tekinthetik meg az érdeklődők.
Kiderült, hogyan történt a kettős tehervonat-baleset Komáromnál