Huszka Jenő Szép juhászné című operettjével nyitotta meg kapuit 1955 októberében a kaposvári Csiky Gergely Színház, s hogy mi történt a fél évszázad során az ország egyik legjobb vidéki színházaként emlegetett teátrumban, azt többek között egy, a színház előcsarnokában rendezett plakátkiállítás foglalta össze. A jubileumi ünnepségre érkező közönség elsőként a már történetinek számító színlapokat böngészte, az újságírók és a fotósok pedig a művészbejárónál emelt sörsátornál álltak lesben, hogy szemtanúi legyenek a kiválóságok érkezésének.
A „kaposvári színiiskolát” pályája meghatározó éveinek tekintő Kulka János és Sáfár Mónika már másfél órával a gálaest előtt alapos próbát tartott egy Csárdáskirálynő-duettből, így a fellépés előtt arra is jutott idejük, hogy a sörsátor alatt egy jót nosztalgiázzanak Babarczy László színházigazgatóval. Aztán jött Lukáts Andor, hóna alá csapva – és Pogány Judit köszöntésére készülődve – egy Pinocchio bábuval, Jordán Tamás, a zuhogó eső miatt morcos Lázár Kati, a mosolygós Molnár Piroska, az első kaposvári Kossuth-díjas színész, Olsavszky Éva és férje, Kun Vilmos. Beviharzott a hátsó bejárón Koltai, Bezerédi, Szarvas, Básti Juli, és visszatértek néhány órára a maiak hívó szavára az egykori legendás rendezők, Ascher, Ács, Gothár és Zsámbéki is.
A késő éjszakába nyúló gálaest produkcióit vastapssal jutalmazta a közönség, a Kaposvári Egyetem színész szakos hallgatói pedig – emlékeztetve a Csiky Gergely Színház egyik legsikeresebb előadására, egyszersmind arra, hogy a következő ötven évben sem marad jó színház nélkül a város – részletet mutattak be a Marat halálából.
Újabb két H225M helikopter érkezik a Magyar Honvédséghez