Aggtelek, Ajka, Berettyóújfalu, Csongrád, Esztergom, Érd, Kalocsa, Kazincbarcika, Keszthely, Kunszentmárton, Mezőtúr, Nagykanizsa, Nyíregyháza, Ózd, Paks, Székesfehérvár, Szentendre, Tata és Vác is emlékművet szentel a forradalom és szabadságharc ötvenedik évfordulójának.
Balassagyarmaton civil kezdeményezésre állítanak emlékművet dr. Czimbalmos István háziorvos jóvoltából. Az átadáson Wittner Mária mond avatóbeszédet.
Szintén egy civil szervezet, a Gloria Victis Közhasznú Alapítvány jóvoltából épül a csömöri emlékmű. Víg János szobrászművész alkotását, mely az egyetemes kommunizmus 100 millió áldozatára emlékezik, október 21-én, szombaton délután kettőkor avatják fel a Hősök kertjében. A szoborcsoport és az ünnepség fővédnöke Orbán Viktor, a Fidesz elnöke. Avatóbeszédet mond Wittner Mária, és várhatóan jelen lesz Tőkés László Királyhágó-melléki, nagyváradi református püspök, Duray Miklós író és Dénes János szabadságharcos. Bár a szobor helyi kezdeményezés nyomán, a község lakóinak egyetértésével készült, semmiféle támogatást nem kapott a magyar államtól. Fábián Pál, az alapítvány titkára lapunk kérdésére elmondta: Víg János tervét a Képzőművészeti Lektorátus elutasította. A magyar államnak mégis számos lehetősége lett volna arra, hogy szponzorálja az alkotást, mégsem tette meg. Fábián Pál most már úgy érzi: égi hatalmak akarták úgy, hogy tiszta kézből kapott adományok segítsék tervük megvalósítását. A támogatók között van Tajvan államelnöke, Lichtenstein nagyhercege és a csömöri önkormányzat. Számos kiemelkedő művész és magánszemély önzetlen anyagi segítségének, jótékonysági koncerteknek köszönhető, hogy a szobor elkészülhetett.
Október 14-én, szombaton este hétkor a Szent István-bazilikában folytatódik a jótékonysági rendezvénysorozat, amelyen többek között Kubik Anna, Cseke Péter, Kautzky Armand színművész, Pitti Katalin, Gulyás Dénes operaénekes és a zeneművész házaspár, Sirák Péter és Kemény Kinga lép fel.
Orbán Viktor: Három év alatt közel 40 százalékos minimálbér-emelés